آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از فردا

به گزارش راه ساری، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه قیمت بلیت قطارهای مسافری در ایام اربعین حسینی افزایش پیدا نمی کند، گفت: در مجموع 858 رام قطار در این ایام زائران حسینی را در مسیرهای مختلف جابجا می کنند.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از فردا

خبرنگاران: سعید رسولی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های شرکت راه آهن برای جابجایی زائران حسینی، اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده به طور متوسط روزانه 54 رام قطار در جهتهای مختلف به عزاداران حسینی خدمت رسانی خواهند کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیش فروش بلیت قطارهای اربعین حسینی از روز چهارشنبه سوم مهرماه سال جاری به صورت اینترنتی و حضوری در سراسر کشور آغاز می شود، گفت: در این مرحله بلیت قطارهای اربعین در بازه زمانی 15 تا 30 مهرماه سال جاری به هموطنان و متقاضیان عرضه می شود.

مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهارداشت: برای ارائه خدمات مناسب به زائران حسینی در اربعین سال جاری نسبت به سال گذشته از نظر تعداد قطارها، 43 درصد و از نظر ظرفیت ایجاد شده در تعداد صندلی های مسافری47 درصد رشد داشته ایم .

رسولی با بیان اینکه ظرفیت صندلی قطارهای مسافری در ایام اربعین سال گذشته در مجموع 296 هزار صندلی بود، اضافه کرد: در سال جاری با 858 رام قطار، در مجموع 436 هزار صندلی ظرفیت سازی شده که از نظر تعداد نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر راه وشهرسازی از راه اندازی جهتهای ریلی جدید در اربعین سال جاری خبرداد و گفت: این جهتها شامل تهران - همدان، قم - خرمشهر، قم - کرمانشاه، اهواز - شلمچه و اصفهان - کرمانشاه است، ضمن اینکه در دو جهت جدید ریلی، قطارهای مسافری بین المللی زائران پاکستانی را بین زاهدان - کرمانشاه و زاهدان - خرمشهر جابجا خواهند کرد.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران یادآورشد: همچنین قرار است در ایام اربعین حسینی سال جاری، قطارهای ریل باس به صورت 24 ساعته و رایگان در جهت خرمشهر - شلمچه زائران را جابجا کنند.

منبع: چمدان
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5347

به "آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید