آن چه پرشورهای تبریز باید یاد بگیرند

به گزارش راه ساری، دومین شکست متوالی تراکتورسازی باعث شد بار دیگر طرفداران این تیم از کوره در بروند و کارهایی را انجام دهند که در فاصله چهار هفته تا خاتمه لیگ هجدهم، تیم محبوبشان بار دیگر به حاشیه برود.

آن چه پرشورهای تبریز باید یاد بگیرند

به گزارش خبرنگاران، تراکتورسازی با شکست برابر پیکان دومین باخت متوالی خود در این فصل را تجربه کرد که این برای نخستین بار باشد که تراکتورسازان در دو دیدار متوالی از کسب امتیاز عاجز می مانند.

البته حاشیه اصلی ایجاد شده برای این تیم پس از سوت موعود بنیادی فر رخ داد؛ باخت به پیکان باعث شد تا طرفداران شاکی تراکتورسازی به داخل زمین بیایند و حتی به مسعود شجاعی و اشکان دژاگه حمله ور شوند. اتفاقی که به ندرت در سایر تیم ها ایرانی رخ می دهد. طرفدارانی که تا چند سال قبل معتقد بودند تراکتورسازی بعد از منچستر اول است، حالا بازیکن خود را کتک می زنند و برایشان قهرمانی مهم نیست. دو شکست متوالی فاصله این تیم را تا پرسپولیس صدرنشین به شش امتیاز رسانده است اما بازی های آسان شاگردان لیکنز نسبت به پرسپولیسی ها نشان می دهد که این تیم هنوز شانس بالایی برای قهرمانی دارد.

چیزی که برای طرفداران تراکتورسازی قابل درک نبوده و آنها همانند چند فصل گذشته پس از افت در مقطعی از فصل دوباره آغاز به حاشیه سازی برای تیم شان کردند، جایگاه های استادیوم را شکستند و به بازیکن و مالک حمله ور شدند؛ مالکی که سعی نموده بود در این فصل، تراکتور را از یک تیم میان جدولی به یک تیم مدعی تبدیل کند و بازیکنان ارزشمندی همچون سه کاپیتان تیم ملی را برای تیمش جذب کند.

این نشان می دهد تنها چیزی که برای طرفداران تراکتورسازی مهم است کسب جام است و دلیل نتیجه دریافت به هیچ وجه معین نیست. باخت به سپیدرود باعث شد به دروازه بانی که هفت بازی متوالی دروازه اش را بسته نگه داشته بود، تهمت شرط بندی بزنند و حالا پس از باخت به پیکان هم به کسانی حمله ور می شوند که تراکتورسازی را به یک تیم مدعی تبدیل نموده اند. حاشیه سازی طرفداران این تیم رویدادی تکراری نیست و سال های قبل و با وجود مدیریت متفاوت، این طرفداران بارها سرخ پوشان تبریزی را به حاشیه بردند و باعث شدند که بسیاری از دیدارهای این تیم بدون تماشاگر برگزار گردد. برای تیمی که سودای قهرمانی بالاترین سطح فوتبال ایران را دارد زیبنده نیست که ماشین ضد شورش پس از اتمام بازی به دنبال متفرقه کردن مردم باشد.

دیگر حلقه گمشده حاشیه دیدار پیکان و تراکتورسازی مدیریت طرفداران بود. مدیریتی که هنوز نمی داند چگونه باید با مسائل تیم برخورد کند و واکنش های اشتباه باعث می گردد که تراکتورسازی بیش از پیش وارد حاشیه گردد. نمونه ای از این اشتباه ها واکنش زنوزی به گل های بدی بود که محسن فروزان برابر سپیدرود دریافت کرد و حالا ناتوانی کانون طرفداران تراکتورسازان باعث شد تا چنین هرج و مرجی پس از یک باخت در تبریز پیش آید.

طرفداران تراکتورسازی اگر می خواهند تیم شان دوباره مدعی قدرتمندی باشد، باید راه و رسم حمایت از تیم مدعی قهرمانی را یاد بگیرند و با هر شکست به دنبال ایجاد حاشیه نباشند. مدیریت تراکتورسازی نیز باید به گونه ای کار خود را انجام دهد که اتفاق فصل 94-93 یعنی هرج و مرج طرفداران و از دست رفتن قهرمانی بار دیگر برای این تیم به وجود نیاید.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2380

به "آن چه پرشورهای تبریز باید یاد بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آن چه پرشورهای تبریز باید یاد بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید