ابراز نگرانی سازمان ملل از تحولات عدن

به گزارش راه ساری، سازمان ملل متحد با اعلام این که تحولات میدانی را از نزدیک دنبال می کند، از تاثیر خشونت بر غیرنظامیان در این شهر ابراز نگرانی کرده است.

ابراز نگرانی سازمان ملل از تحولات عدن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از النشره، سازمان ملل خاطرنشان کرد تحولات میدانی در عدن را از نزدیک دنبال و از تاثیر خشونت بر غیرنظامیان احساس نگرانی می کند.

سازمان ملل همچنین خاطرنشان کرد، اهمیت دارد که تمامی طرف ها به گونه ای عمل کنند که حوادث در عدن به بی ثباتی بیشتر منجر نشود.

این در حالی است که سازمان ملل، روز دوشنبه از کاهش کارمندان خود در عدن به خاطر درگیری های اخیر خبر داد.

شورای انتقالی جنوب، که مورد حمایت امارات است، همچنان درحال گسترش دامنه کنترل خود بر عدن است. این نیروها، روز یکشنبه گذشته پس از 4 روز درگیری های خونین با نیروهای حفاظتی رئیس جمهور مستعفی یمن (مورد حمایت سعودی) توانستند کنترل کامل این شهر را به دست گرفته و وزیر کشور دولت مستعفی را مجبور به فرار کنند.

پس از این شکست، بسیاری از اعضای دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن دست به حملات شدیدی علیه سعودی و امارات زدند. احمد المیسری وزیر کشور دولت مستعفی یمن، در صفحه فیسبوک خود نوشت: به شکست در عدن اعتراف می کنیم و به امارات تبریک می گوییم، اما این نبرد پایانی نیست. ما باز می گردیم و عدن را پس می گیریم. 400 خودروی زرهی امارات در این عملیات مشارکت کردند و ما با تسلیحات ابتدایی خود با آنها جنگیدیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4332

به "ابراز نگرانی سازمان ملل از تحولات عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی سازمان ملل از تحولات عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید