اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از شش میلیون عبور کرد

به گزارش راه ساری، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا به مرز شش میلیون و صدهزار تن رسیده است.

اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از شش میلیون عبور کرد

به گزارش خبرنگاران، نزدیک به 369هزار تن نیز تا کنون جان باخته اند و بیش از 2میلیون 700هزار تن بهبود یافته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

آمریکا

به گزارش فاکس نیوز، در تازه ترین تحولات آمریکا رئیس جمهور آمریکا قطع روابط با سازمان جهانی بهداشت را اعلام کرد. رییس جمهوری آمریکا بیان نمود: جهان اکنون دچار رنجی است که نتیجه شرارت دولت چین است. لاپوشانی چین در قبال ویروس ووهان اجازه داد که بیماری در سراسر جهان پخش شده و یک همه گیری جهانی رقم زند که به قیمت جان 100 هزار آمریکایی و بیش از یک میلیون کشته در سراسر جهان تمام شده است. مقام های چین پس از آن که برای نخستین بار از این ویروس آگاه شدند، تعهدات گزارش دهی به سازمان بهداشت جهانی را نادیده گرفتند و این سازمان را تحت فشار قرار دادند تا جهان را گمراه کند.

ترامپ ادامه داد: چین کنترل کامل روی سازمان بهداشت جهانی دارد و این به رغم آن است که سالانه تنها 40 میلیون دلار به این سازمان می دهد و این عدد قابل مقایسه است با مبلغی که آمریکا به این سازمان می دهد که تقریباً سالانه 450 میلیون دلار است

رییس جمهوری آمریکا اضافه نمود: ما جزئیات اصلاحاتی را تبیین نموده ایم که سازمان بهداشت جهانی باید اعمال کند و با آنها مستقیماً مشارکت داشتیم اما آنها از اقدام سر باز زدند. از آنجا که آنها از انجام اصلاحات خواسته شده و بسیار مورد احتیاج بازماندند، ما از امروز روابط با سازمان بهداشت جهانی را قطع خواهیم کرد و منابع اقتصادی مربوطه را به سایر احتیاجهای ضروری بهداشت عمومی جهانی شایسته و فراگیر اختصاص خواهیم داد.

اقدام ترامپ با واکنش های جهانی روبرو شده و نقدها زیادی نسبت به این تصمیم وارد شده است.

با ابتلای 12,990 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد 1,806,520 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته 521 تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 105,063 برسد

شیلی

به گزارش سانتیاگو تایمز شیلی به دوره جدیدی از شیوع ویروس کووید19 رسیده است. بر همین اساس دولت این کشور مقررات قرنطینه ای را برای جلوگیری از افزایش شیوع این ویروس در پایتخت یعنی سانتیاگو و متروپولیتان گسترده تر نموده است. دولت این کشور 50هزار پزو برای ناقضان قرنطینه جریمه مشخص نموده است.

با ابتلای 4,220 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد94,858 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته53 تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 997 برسد

مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرد که در طول 24 ساعت گذشته 371 بیمار کووید-19 جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان باختگان به 9415 نفر رسید.بر این اساس، شمار موارد ابتلا به کرونا در مکزیک با شناسایی 3227 مورد جدید طی 24 ساعت گذشته به 84 هزار و 627 تن افزایش یافته است.لازم به ذکر است که نخستین مورد مبتلا به ویروس کرونا در مکزیک در 28 فوریه مشاهده و اولین مورد مرگ ناشی از این بیماری در 19 مارس ثبت شد. شمار قربانیان کرونا در این کشور برای نخستین بار در 27 مه جاری از 500 نفر گذشته بود.

گزارش ها حاکی از آن است که تعداد گواهی های فوت فقط در مکزیکوسیتی، پایتخت مکزیک در بازه زمانی ژانویه تا اواخر می 2020 حدود 8000 بیش از مدت مشابه سال گذشته بوده است. به این ترتیب، هرگز نمی توان به آمار رسمی مرگ ناشی از کرونا در سه چهار ماه اخیر اعتماد کرد. مقام های مسئول در شهر گوادالاخارا 700 گور اضافی برای قربانیان احتاقتصادی کرونا آماده نموده اند و صنعت فراوری تابوت های ضدویروس برای دفن کردن کشته ها در مکزیک بسیار رونق گرفته است.

روسیه

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (شنبه) گزارش داد، تعداد موارد جدید تائید شده از عفونت ویروس کرونا در این کشور طی یک روز گذشته 8 هزار و 952 نفر افزایش یافته و در مجموع به رقم 396 هزار و 575 رسیده است.بدین ترتیب، تعداد موارد آلودگی در روسیه 2.3 درصد افزایش یافته است. ضمن اینکه تعداد بیماران مبتلا به کرونا که دیگر بهبود یافته اند هم 5.1 درصد افزایش یافته و 8 هزار و 212 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته در سراسر کشور بهبود یافتند که تعداد آنها در کل دوره شیوع این بیماری، به 167 هزار و469 نفر رسیده است.این ستاد همچنین اعلام نموده است که تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در روسیه هم یک روز گذشته 181 بود که در مجموع به 4 هزار و 555 نفر افزایش یافته است.

روز آدینه این ستاد از قربانی شدن 232 نفر در روز گزارش داد که بیشترین موارد فوتی روزانه از ابتدای شیوع بیماری کووید-19 در این کشور بود.بر اساس اطلاعات منتشره امروز، در شهر مسکو، طی روز گذشته 2 هزار و 367 مورد جدید از عفونت کرونا به ثبت رسیده، در عین حال، 3 هزار و 599 بیمار بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند. در مجموع، تا به امروز 78 هزار و 324 نفر در پایتخت درمان شده اند که تقریباً 44 درصد از کل افراد آلوده به ویروس کرونا در این شهر را تشکیل می دهد.

رشد روزانه موارد بهبودی، همچون روز قبل 1.3درصد است. ضمن اینکه برای ششمین روز متوالی است که تعداد افراد بهبود یافته در شهر مسکو، بیش از موارد جدید مبتلایان شناسایی شده است. در مجموع، تا به امروز 178 هزار و 196 نفر در پایتخت روسیه به ویروس کرونا آلوده شده اند.در عین حال، طی 24 ساعت گذشته در مسکو 78 نفر دیگر جان خود را از دست دادند. موارد مرگ در روز آدینه، 76 نفر بود.

هند

به گزارش دِ نیو ایندیان اکسپرس، رئیس مؤسسه عصب شناسی و سلامت روانی هند از احتمال ابتلای نیمی از جمعیت هند به بیماری کرونا تا اواخر امسال میلادی اطلاع داد. دکتر وی راوی رئیس موسسه عصب شناسی و سلامت روانی ملی هند در مصاحبه با این سایت در خصوص پیش بینی خود از فرایند شیوع کرونا در این کشور گفت: با توجه به اینکه از فردا یکشنبه محدودیت ها در هند کاهش می یابد، شیوع کرونا نیز قطعا گسترش خواهد یافت و احتمال ابتلای نیمی از جمعیت هند به کرونا تا ماه دسامبر(اواخر امسال میلادی) وجود دارد.

او ادامه داد: البته خبر خوب این است که بسیاری از افراد مبتلا به کرونا علائم حاد نخواهند داشت و متوجه ابتلا به این بیماری نمی شوند و بسیاری از آنها نیز احتیاج به بستری شدن در بیمارستان ندارند و در منازل درمان خواهند شد.او همچنین گفت: باید یاد بگیریم تا با کرونا زندگی کنیم و تا ماه مارس سال 2021 صبر کنیم تا واکسن آن کشف گردد. میزان کشندگی کرونا نسبت به بیماری هایی همچون سارس و ابولا کمتر است.

با ابتلای 8,305 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد 181,796 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته 205 تن دیگر جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 5,185 برسد

ایران

در ایران نیز رئیس جمهور با تاکید بر اینکه القای ترس، اضطراب و عدم قطعیت نسبت به آینده زندگی، مفید نیست، از مردم خواست در مبارزه با کرونا، همچنان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی با مسوولان کادر درمانی کشور همراهی نمایند. روحانی گفت: خوشبختانه اقدامات بزرگ و بزرگی در دوران کرونا به انجام رسید و امروز با شرایط جدیدی روبرو هستیم؛ گر چه زندگی ما محدودتر شده و بخشی به وسیله فضای مجازی انجام می گردد اما مردم باید این را باور نمایند که به این زودی نمی توانیم به شرایط عادی و دوران قبل از کرونا بازگردیم. ممکن است برای مدت طولانی مجبور شویم سبک زندگی را عوض کنیم و محدودیت ها را بپذیریم و بخشی از زندگی را وارد فضای مجازی کنیم.

در خبری دیگر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین آمار ابتلای قطعی به کووید 19 و فوت ناشی از این بیماری را اعلام کرد. وی گفت: از دیروز تا امروز 10 خرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 282 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد. وی اضافه نمود: از بین مبتلایان جدید، 435 مورد بستری و 1847 بیمار به صورت سرپایی خدمات رسانی شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید19 در کشور به 148 هزار و 950 نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 57 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 7 هزار و 734 نفر رسید. خوشبختانه تا به امروز 116 هزار و 827 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی با بیان اینکه 2533 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، اعلام کرد: تا به امروز 915 هزار و 998 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور صورت گرفته است. شرایط استان خوزستان، همچنان قرمز است و در حال حاضر، استان های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در شرایط هشدار قرار دارند.

310311

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9602

به "اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از شش میلیون عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از شش میلیون عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید