اذعان شرکت آمریکایی به سرعت چشمگیر احیای رشد مالی چین

به گزارش راه ساری، سرعت احیای اقتصاد چین از آنچه پیش بینی می شد، سریعتر است و این انتظار می رود که تا سرانجام سال 2020 میلادی، به فرایند رشدی که پیش از شیوع اپیدمی کرونا داشته است، باز شود.

اذعان شرکت آمریکایی به سرعت چشمگیر احیای رشد مالی چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، اداره ملی آمار چین امروز دوشنبه برابر با 15 ژوئن، داده های مربوط به فعالیت اقتصادی ملی این کشور در ماه مه امسال میلادی را منتشر کرد؛ روی هم رفته، این داده ها نشان می دهد که شاخص های اصلی اقتصاد چین در ماه مه پیشرفت داشته اند و متعاقب آن، احیای فعالیت های اقتصادی در این بازه زمانی نیز ادامه دار بوده است.

بر این اساس، اقتصاد چین در روبرو با فشارهای داخلی و خارجی، مقاومت بسیار بالایی از خود نشان داده و قابلیت خود در غلبه بر مسائل موقتی را نیز به تصویر کشیده است و این اطمینان وجود دارد که اقتصاد این کشور به راستا پیشرفت خود ادامه دهد.

این داده ها حاکی از رشد و پیشرفت پیوسته فراوریات بخش صنعتی چین در ماه مه امسال میلادی است؛ بر این اساس، ارزش افزوه شرکت های صنعتی چین در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته میلادی، 4.4 درصد افزایش داشته و نرخ رشد ثبت شده در ماه مه در مقایسه با آوریل افزایش 0.5 درصدی داشته است.

شاخص فراوری صنعت خدمات نیز در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته میلادی، 1.0 درصد افزایش داشته و نرخ رشد از منفی به مثبت تغییر نموده و بازار فروش به تدریج در حال احیا است.

داده های اقتصادی چین در ماه مه امسال، علاوه بر اینکه حاکی از ثبات در بازار اساسی این کشور است، چشم اندازهای روشنی در اقتصاد این کشور نشان می دهد.

یکی از این چشم اندازهای روشن در اقتصاد چین این است که مصرف در این کشور همچنان راستا بهبود و احیا در پیش گرفته است؛ در شرایطی که شرایط اپیدمی ویروس کرونا تحت کنترل درآمده، شرایط اقتصادی در بازار فروش چین در طول 3 ماه متوالی بهبود پیدا نموده است.

بازار فروش با داشتن یک بازار مصرفی قوی در میان یک جمعیت 1 میلیارد و 400 میلیون نفری، همچنان موتور شماره یک و برتر رشد اقتصادی چین به حساب می آید.

مایکل اسپنسر اقتصاد دادن ارشد و رئیس بخش تحقیقاتی منطقه آسیا و اقیانوسیه در دویچه بانک (شرکت خدمات اقتصادی و بانکداری آلمانی و چندملیتی)، بر این باور است که احیای اقتصاد چین بسیار چشمگیر به نظر می رسد و انتظار می رود که بهبود در بازار تقاضای داخلی چین بتواند به رشد 5 الی 6 درصدی اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم امسال میلادی یاری کند.

علاوه بر این، صنعت پیشرفته نیز به نیروی محرکه جدید رشد اقتصادی چین در شرایط اپیدمی کرونا تبدیل شده است؛ ارزش افزوده فراوریات بخش فناوری های فوق پیشرفته چین در ماه مه 8.9 درصد افزایش داشته که این درصد، 4.5 درصد سریع تر از فرایند رشد ارزش افزوده در صنایع مقیاس بالا است.

خروجی بخش فراوری تجهیزات چاپ سه بعدی، ساعت های هوشمند، ویفرهای مدار مجتمع، صندلی های سوخت گیری الکترونیکی و سایر محصولات بیش از 70 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

توسعه سریع بخش فراوری انواع مختلف اقتصاد دیجیتالی، قدرت بالایی از خود نشان داده است و این امر ثابت می نماید که تعهد چین به توسعه فناوری فوق پیشرفته و فراوریات مبتنی بر نوآوری در طول سال ها مفید واقع شده است و صنعت فناوری های پیشرفته همچنان به توسعه قوی اقتصادی خود در چین ادامه خواهند داد.

در حال حاضر، چین طرح زیرساخت جدید در مقیاس عظیم را راه اندازی نموده است؛ دولت چین بار دیگر بر تسریع ساخت زیرساخت های جدید مانند شبکه های اینترنتی نسل 5 و مراکز داده ای به منظور حمایت از سیاست های کلان در عرصه بازسازی زنجیره ای تاکید نموده است.

این فرایند بدون تردید، یک انگیزه برای ارتقاء زنجیره صنعتی دنیای محسوب می شود و بر جذابیت بازار چین می افزاید.

شرکت KPMG چین (یکی از عظیمترین شرکت های چند ملیتی خدمات دهنده امور حسابداری و مشاوره های اقتصادی در دنیا) اخیرا گزارشی درباره چشم انداز اقتصادی چین برای 3 ماهه دوم سال 2020 میلادی منتشر نموده است؛ در این گزارش تاکید شده است که چین همزمان با پیشرفت در راستا حفاظت از حقوق مالکیت معنوی، سرمایه گذاران خارجی بیشتری را برای سرمایه گذاری در صنعت فناوری پیشرفته چین جذب خواهد نمود.

بر اساس پیش بینی مطرح شده در گزارش ارائه شده توسط شرکت KPMG، اقتصاد چین به حفظ فرایند بهبودی پیوسته خود ادامه خواهد داد و این امر منجر به احیای دوباره اقتصاد دنیا خواهد شد.

تحلیلگران BlackRock که یک شرکت آمریکایی با حوزه فعالیتی مدیریت سرمایه گذاری محسوب می شود نیز بر این باورند که سرعت احیای اقتصاد چین از آنچه پیش بینی می شد، سریع تر است و این انتظار می رود که تا سرانجام سال 2020 میلادی، به فرایند رشدی که پیش از شیوع اپیدمی کرونا داشته است، باز شود.

صد و بیست و هفتمین نمایشگاه واردات و صادرات چین (نمایشگاه گوانجو) امروز صبح برابر با 15 ژوئن رسما شروع به کار کرد؛ این دوره نمایشگاه به مدت 10 روز و به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

حدود 25 هزار شرکت چینی در این مدت، مذاکرات تجاری خود را به صورت آنلاین برگزار خواهند کرد؛ این امر، نشان دهنده تعهد چین در به اشتراک گذاری توسعه اقتصادی خود با دنیا است.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9990

به "اذعان شرکت آمریکایی به سرعت چشمگیر احیای رشد مالی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان شرکت آمریکایی به سرعت چشمگیر احیای رشد مالی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید