اراده ای برای اجرایی کردن دولت الکترونیک در کرمان وجود ندارد

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان شرح داد: اگر بخواهیم می توانیم خدمات را الکترونیکی بکنیم اما فکر می کنم اراده و علاقه ای در این زمینه نیست.

اراده ای برای اجرایی کردن دولت الکترونیک در کرمان وجود ندارد

دکترمحمدجواد فدائی عصر امروز 21 تیرماه در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان کرمان اظهار کرد: این شورا شورای مهمی است و کارآیی سیستم اداری خیلی مهم است زیرا هر کاری که بخواهیم انجام بدهیم، ابزار کار، سیستم اداری است.

وی با اشاره به اینکه شورا عملا در یک سال گذشته کار زیادی انجام نداده، اضافه کرد: اگر عملکرد شورا را ملاک کارآیی دستگاه های اداری بگیریم، از سال قبل چقدر کارآیی افزایش پیدا کرده است؟

فدائی شرح داد: موضوع مهمی است و باید جلسات بیشتری برگزار شود و بنده فکر می کنم اگر دولت الکترونیک را کامل در دستگاه ها پیاده کنیم، کارآیی دستگاه ها خیلی افزایش یافته و خیلی از مسائل کنونی از بین می رود.

استاندار کرمان بیان نمود: در زمینه رضایت مردم از دستگاه های دولتی باید بیشتر کار شود زیرا در گزارش های دریافتی در مجموع به نظر می رسد مردم از برخی دستگاه های اجرائی رضایت چندانی ندارند و یا از خدمات ارائه شده رضایت قابل قبولی ندارند که این مسئله نیز می تواند در قالب اجرای دولت الکترونیک حل شود.

وی اظهار کرد: اگر دولت الکترونیک را به معنای ارائه خدمات موردنیاز مردم به صورت الکترونیک بدانیم، در حال حاضر این کار توسط بسیاری از شرکت های بخش خصوصی صورت می گیرد.

فدائی با اشاره به برخی مسائل در زمینه اجرائی کردن دولت الکترونیک اضافه کرد: مثل اینکه قرار نیست دولت الکترونیک اجرائی شود و حرف هایی که امروز می زنیم سال قبل هم در جلسه گفته ایم.اگر بخواهیم می توانیم خدمات را الکترونیکی بکنیم اما فکر می کنم اراده و علاقه ای در این زمینه نیست.

استاندار کرمان با اشاره به شناسائی املاک و ساختمان های دولتی بیان نمود: طی 20 روز آینده گزارش شناسائی املاک و ساختمان های مازاد دستگاه های اجرائی و شرایط مجتمع های اداری در دست احداث شهرستان ها ارائه شود.

فدائی اظهار کرد: مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی طی دو هفته برنامه ای ارائه کند که براساس آن تعدادی اداره، برخی خدمات را به صورت کاملا الکترونیک به مردم ارائه دهند.

به گزارش خبرنگاران، مسعود الهامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان نیز در این جلسه گفت: آموزش الکترونیک به دانش آموزان نمونه ای از دولت الکترونیک و هوشمندسازی است.

وی اضافه کرد: دولت 23 پروژه اولویت دار به دستگاه های اجرائی ابلاغ کرده که موظف هستند در بستر دولت الکترونیک سرویس بدهند.

الهامی شرح داد: بیشتر دستگاه های اجرائی نمی توانند خدمت الکترونیک ایجاد و در اختیار مردم قرار بدهند و ما تشکیل خوشه های خدمات دولتی را برای همین پیشنهاد داده ایم.

وی بیان نمود: 33 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که 26 دستگاه اجرائی آمادگی الکترونیک شدن پیدا کنند(برای تامین زیرساخت ها).

به گزارش خبرنگاران، در این جلسه اعلام شد: 12 هزار واحد املاک و ساختمان های دولتی در استان کرمان شناسائی شده که باید املاک و ساختمان های مازاد احصاء و درباره آن تصمیم گیری شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10531

به "اراده ای برای اجرایی کردن دولت الکترونیک در کرمان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اراده ای برای اجرایی کردن دولت الکترونیک در کرمان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید