ارتباط فشار خون بالا با تحلیل استخوان ها در پیری

به گزارش راه ساری، شواهد نشان می دهد که فشار خون بالا با افزایش خطر از دست دادن استخوان مرتبط است.

ارتباط فشار خون بالا با تحلیل استخوان ها در پیری

مطالعه تازه محققان نشان می دهد که فشار خون بالا در موش های جوان با کاهش سلامت استخوان مشابه آنچه در طول فرآیند پیری مشاهده می گردد، مرتبط است. این یافته ها بعلاوه نشان می دهد که این از دست دادن استخوان در موش های جوان می تواند به علت افزایش التهاب مرتبط با فشار خون بالا باشد.

نویسنده این مطالعه، الیزابت هنن، از دانشگاه وندربیلت در تنسی، گفت: با توصیف از دست دادن استخوان ناشی از فشار خون بالا در موش های جوان، ما یک جمعیت تازه بالقوه در معرض خطر شکستگی های استخوان را شناسایی کردیم. این بدان معنی است که فشار خون بالا در بچه ها ممکن است پیامد های مهمی در سنین بالاتر داشته باشد، که هنوز مورد تحقیق قرار نگرفته است.

پوکی استخوان یک بیماری استخوانی است که با کاهش تراکم مواد معدنی استخوان و تغییر در ساختار استخوانی تعیین می گردد. این تغییرات شامل ضعیف شدن استخوان ها بوده که خطر شکستگی را افزایش می دهد.

چندین مطالعه مشاهده ای نشان داده است که افراد مبتلا به فشار خون بالا در معرض خطر بیشتر شکستگی ناشی از پوکی استخوان هستند. علاوه بر این، شواهدی نیز وجود دارد که نشان می دهد دارو های خاصی برای فشار خون بالا نیز می توانند استحکام استخوان ها را افزایش داده و خطر شکستگی های ناشی از پوکی استخوان را کاهش دهند.

محققان فکر می نمایند افزایش التهاب می تواند یکی از مکانیسم هایی باشد که می تواند ارتباط بین فشار خون بالا و پوکی استخوان را شرح دهد. مطالعات قبلی نشان داده اند که التهاب در ایجاد فشار خون بالا نقش دارد. این رویداد شامل تجمع سلول های ایمنی فعال شده در مغز استخوان است که پروتئین های پیش التهابی ترشح می نمایند.

کاهش تدریجی تراکم و استحکام استخوان معمولاً با افزایش سن رخ می دهد. روند معمولی پیری نیز با التهاب مزمن و با درجه پایین همراه است و این افزایش التهاب می تواند منجر به تحلیل استخوان گردد.

این داده ها نشان می دهد که فشار خون بالا ممکن است باعث پوکی استخوان گردد. شواهدی در انسان وجود دارد که فشار خون بالا را با پوکی استخوان مرتبط می نماید، بنابراین این داده ها در موش ها مهم هستند. بعلاوه، با توجه به اینکه این یافته ها عمدتاً در موش های جوان تر در مقایسه با موش های مسن تر دیده شده است، این نشان می دهد که تشخیص فشار خون بالا در سریع ترین زمان ممکن در انسان ها (به عنوان مثال، بچه ها / جوانان) مهم است.

خبرنگاران علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 شهریور 1401 بروزرسانی: 22 شهریور 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14659

به "ارتباط فشار خون بالا با تحلیل استخوان ها در پیری" امتیاز دهید

1 کاربر به "ارتباط فشار خون بالا با تحلیل استخوان ها در پیری" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط فشار خون بالا با تحلیل استخوان ها در پیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید