ارتقا کیفیت زیست شهروندان با آموزش نونهالان شروع می گردد

به گزارش راه ساری، خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران در مراسم تجلیل از برگزیدگان کابقه نقاشی شهری که من دوست دارم، گفت:اگر بخواهیم کیفیت زندگی در شهر را ارتقا دهیم باید زمینه های آموزش و گفت و گو را برای بچه ها فراهم کنیم.

ارتقا کیفیت زیست شهروندان با آموزش نونهالان شروع می گردد

مراسم تجلیل از 51 اثر برتر اولین دوره مسابقه نقاشی بچه ها شهر تهران با موضوع شهری که من دوست دارم با حضور شهردار تهران در فرهنگستان هنر برگزار گردید.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در مراسم اختتامیه نمایشگاه 140 اثر برگزیده و تجلیل از 51 اثر برتر این مسابقه، نگاه هنری و هنرمندانه به شهر را موجب شکلگیری زاویه دید متفاوت نسبت به توسعه شهری عنوان و گفت: در آثاری که این دوره از نمایشگاه شرکت کردند، روح شاد بچه ها را می توان دید؛ ترکیب رنگ و استفاده متنوع از رنگ ها همگی نشان دهنده شادی و نشاطی است که در وجود بچه ها نهادینه شده است.

او ادامه داد: واقعیت این است که بچه ها به ظرافت ها و ریزه کاری هایی توجه می نمایند که گاه مورد غفلت بزرگسالان قرار می گیرد.

حناچی ضمن تقدیر از توجه شرکت نمایندگان این مسابقه به موضوع دوچرخه های نارنجی در شهر توضیح داد: اگر بخواهیم کیفیت زندگی در شهر را ارتقا دهیم باید زمینه های آموزش و گفت وگو را برای بچه ها فراهم کنیم؛ چرا که آموزش بچه ها و مجاب کردن آن ها به افزایش کیفیت زندگی، خانواده را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

شهردار تهران با بیان این که بسیاری از آثار این مسابقه نشان می دهند، آن چه به طور معمول به عنوان المان های تهران می شناسیم، در نگاه بچه ها اصلا نشانه های پایتخت محسوب نمی شوند، گفت: به طور مثال، در تعداد کمی از آثار برج میلاد به عنوان المان دیده می شد.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، حناچی ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این مراسم مطرح نمود: امیدوارم عرصه این رقابت در آینده وسیع تر گردد. اگر می خواهیم نگاه مان نسبت به شهرها عوض گردد، باید این روند را از نونهالان شروع کنیم. البته در این رابطه باید بر تمام گروه های سنی تمرکز کنیم.

در اولین دوره از مسابقه نقاشی بچه ها تهران با موضوع شهری که من دوست دارم با حضور شهردار تهران از 51 نفر از بچه ها تهرانی که آثار آنها حائز رتبه برتر شدند با اهدای مدال برنز، نقره و طلا به همراه لوح تقدیر و جوایز نقدی، تجلیل شد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5747

به "ارتقا کیفیت زیست شهروندان با آموزش نونهالان شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقا کیفیت زیست شهروندان با آموزش نونهالان شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید