استان های دارای بیشترین تعداد شرکت دانش بنیان معرفی شدند

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در دیدار با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، خاستگاه و سوابق نوآوری و شکوفایی، خدمات صندوق برای حمایت از شرکت های دانش بنیان را شامل چهار بخش تسهیلات، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی عنوان نمود.

استان های دارای بیشترین تعداد شرکت دانش بنیان معرفی شدند

وی اضافه نمود: صندوق به منظور تعامل و استفاده حداکثری از ظرفیت های سایر بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری کشور، تعامل جدی با پارک های علم و فناوری، صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق های جسورانه بهابازار و بانک ها را شروع نموده است.

تشریح روینمودهای جدید صندوق در ارتباط با حمایت از شرکت های دانش بنیان

وی با اشاره به روینمودهای جدید صندوق در ارتباط با حمایت از شرکت های دانش بنیان توضیح داد: ابزارسازی و یاری به شکل گیری بازار داخلی شرکت ها، مشارکت فعال در توسعه فناوری های جدید و بریان ساز، توسعه زنجیره ارزش و شبکه تأمین دانش بنیان شرکت های بزرگ صنعتی، تمرکز بر حل مسائل و چالش های ملی و راهبردی و توسعه صادرات دانش بنیان ازجمله روینمودهای جدید صندوق نوآوری و شکوفایی است.

توجه به شرکت های دانش بنیان استانی

وی با اشاره به پرهیز صندوق نوآوری از تمرکزگرایی و توجه به ظرفیت های استانی گفت: شرکت های دانش بنیان استانی از ظرفیت های قابل توجهی در توسعه فناوری و نوآوری برخوردارند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در حال حاضر سه استان برتر ازنظر تعداد شرکت های دانش بنیان را تهران با 2300 شرکت، اصفهان با 295 شرکت و خراسان رضوی با 241 شرکت تشکیل می دهند.

تغییرات جدی در سیاست ها و روینمودهای کلان صندوق نوآوری و شکوفایی

وحدت ضمن اشاره به تغییرات جدی در سیاست ها و روینمودهای کلان صندوق نوآوری و شکوفایی در دوره جدید گفت: اقدامات متعددی در راستای سیاست های جدید صندوق صورت گرفته است.

وی توضیح داد: ازجمله آن می توان به تخصیص 270 میلیارد تومان تسهیلات و 1,000 میلیارد تومان خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری، تفاهم با 8 بانک برای ارائه 500 میلیارد تومان ضمانت نامه و 1,500 میلیارد تومان تسهیلات اهرمی در امسال، انجام سفرهای استانی با تأکید بر استان های محروم کشور و تصویب طرح های 100 شرکت به مبلغ 120 میلیارد تومان در 8 سفر استانی اخیر اشاره نمود.

وحدت با اشاره به افزایش بیش از 10 برابری حمایت های بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی موسوم به خدمات توانمندسازی در سال 98 نسبت به 3 سال گذشته اضافه نمود: خدمات توانمندسازی از حمایت شرکت ها برای حضور در نمایشگاه های خارجی و داخلی، اعزام و پذیرش حیات های تجاری، حضور در نمایشگاه های دائمی خارج از کشور تا اخذ استانداردها، تأییدیه ها و گواهینامه های فنی، حفاظت از مالکیت فکری، و انواع خدمات آموزشی و مشاوره ای را در برمی گیرد.

برگزاری گردهمایی با توجه به اولویت حوزه فضایی نقشه جامع علمی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین با اشاره به برگزاری گردهمایی 3 روزه اخیر شرکت های دانش بنیان و استارت حوزه فضایی با همکاری سازمان فضایی ایران در صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در این گردهمایی که با عنایت به اولویت حوزه فضایی در نقشه جامع علمی کشور برگزار گردید، نمایشگاهی با حضور 100 شرکت دانش بنیان به منظور نمایش دستاوردها و ظرفیت های این شرکت ها، به همراه 7 رویداد معرفی نیازهای فناورانه و نوآورانه فضایی دستگاه های اجرایی برگزار گردید که 200 نشست تجاری (موسوم به B2B) را در پی داشت.

وی اضافه نمود: در پی معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان حوزه فضایی، این شرکت ها بیش از 200 میلیارد تومان انواع خدمات اقتصادی از صندوق درخواست نموده اند که این مبلغ بیش از 10 برابر منابع تخصیص یافته صندوق به شرکت های حوزه فضایی طی 5 سال گذشته است.

آمادگی برای سرمایه گذاری در کسب وکارهای فرهنگی و خلاق

وحدت همچنین از حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت ها و کسب وکارهای خلاق و فرهنگی اشاره نمود و گفت: با همکاری صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق حمایت از حوزویان آماده سرمایه گذاری در کسب وکارهای فرهنگی و خلاق هستیم.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3772

به "استان های دارای بیشترین تعداد شرکت دانش بنیان معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان های دارای بیشترین تعداد شرکت دانش بنیان معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید