اسنک های سالم برای افراد دیابتی

به گزارش راه ساری، اگر کسی واقعاً در این جهان باشد که باید به آنچه می خورد اهمیت بدهد، مطمئناً او یک فرد دیابتی است. استفاده از رژیم غذایی مناسب برای افراد دیابتی بسیار مهم است چون، آن ها نمی توانند از همه غذاها استفاده نمایند. در اینجا فهرستی از

اسنک های سالم برای افراد دیابتی

مترجم: امین حسین پور

منبع:راسخون

اگر کسی واقعاً در این جهان باشد که باید به آنچه می خورد اهمیت بدهد، مطمئناً او یک فرد دیابتی است. استفاده از رژیم غذایی مناسب برای افراد دیابتی بسیار مهم است چون، آن ها نمی توانند از همه غذاها استفاده نمایند. در اینجا فهرستی از اسنک های سالم برای افراد دیابتی ارائه شده است. افراد دیابتی باید توجه زیادی به رژیم غذایی خود داشته باشند. مهم ترین آن مقدار قندی است که مصرف می نمایند. امروزه حتی بچه ها 5 ساله هم می دانند که دیابتی ها باید در مصرف بعضی مواد غذایی محتاط باشند. ولی، آنچه که مردم نمی دانند این است که مصرف زیاد کربوهیدرات های ساده مضر است. این بدان خاطر است که کربوهیدرات های ساده به سرعت به قند تبدیل می شوند و سطح قند خون را به مقدار زیادی افزایش می دهند. از اینرو، لازم است که افراد دیابتی همواره مراقبت مصرف کربوهیدرات خود باشند. افراد دیابتی باید از مصرف غذاهای سرخ کردنی هم خودداری نمایند.

می بینیم که اسنک سالم اسنکی است که کربوهیدرات های ساده و قند کمی داشته باشد. افراد دیابتی چگونه می توانند از اسنک ها در میان وعده های خود استفاده نمایند؟ میان وعده های مواقعی هستند که افراد بیشترین مقدار کالری و قند را دارند. از اینرو، اهمیت استفاده از مواد غذایی سالم در این مواقع دو چندان می گردد.

آجیل: آجیل یکی از برترین اسنک ها برای هر کسی خصوصاً افراد دیابتی است. بادام جزء برترین آجیل برای مصرف و بسیار سالم است. ولی، توجه داشته باشید که از مصرف زیاد به خاطر دریافت کالری اضافی خودداری کنید. گردو، گردوی آمریکایی و بادام زمینی هم انتخاب های خوبی هستند.

کراکر های غلات کامل: کراکرهای غلات کامل حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات های پیچیده هستند. کربوهیدرات های پیچیده زمان بیشتری طول می کشد تا هضم شوند و به این ترتیب به رفع گرسنگی برای مدت طولانی تر یاری می نمایند. کراکر های غلات کامل هم همین کار را انجام می دهند.

میوه ها: قند موجود در میو ه ها انتخاب را برای افراد دیابتی محدود می نماید ولی، میوه هایی وجود دارند که مخصوصاً به افراد دیابتی توصیه می شوند مانند سیب، گریپ فروت، زغال اخته و زردآلو. ولی، افراد دیابتی باید از مصرف میوه هایی مانند خرما، انگور و هنداونه که قند زیادی دارند اجتناب نمایند.

گوشت: خبر خوب برای افراد دیابتی آن است که مصرف گوشت سفید ممانعتی ندارد. افراد دیابتی می توانند از گوشت بوقلمون و مرغ و ماهی بدون نگرانی استفاده نمایند.

ذرت بو داده: افراد دیابتی مسئله ای برای مصرف ذرت بو داده ندارند. فقط مطمئن باشید از ذرت بو داده بدون نمک زیاد و افزودنی های دیگر بهره ببرید. ذرت بو داده اسنکی کم کالری و دارای قند پایین است.

اسنک سبزیجات: شما می توانید از سبزیجاتی مانند هویج، خیار، گوجه فرنگی، گل کلم و غیره به صورت خام و به اسم اسنک بهره ببرید. این سبزیجات به خاطر محتویات فیبر بالای خود به رفع کردن گرسنگی هم یاری می نمایند.

از مواد غذایی دیگر که می توانید به اسم اسنک بهره ببرید می توان به ماست کم چرب، پنیر دلمه شده کم چرب، کراکر های غلات کامل، شیر کم چرب و غیره اشاره نمود. همواره به یاد داشته باشید که در مصرف هیچ چیز حتی غذاهای سالم هم زیاده روی نکنید. نکته دیگر اینکه سعی کنید به جای سه وعده از پنج وعده غذایی کوچکتر بهره ببرید.

منبع: راسخون
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14356

به "اسنک های سالم برای افراد دیابتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسنک های سالم برای افراد دیابتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید