افشاگری علی مطهری از پشت پرده تعطیلی هشتم ربیع الاول

به گزارش راه ساری، علی مطهری در ادامه یادداشتی که در کانال تلگرامی اش منتشر نموده است، نوشت: فضای مجلس مخالف این تعطیلی بود، زیرا تکلیف مردم در این تعطیلی معلوم نیست که روز عزاست یا روز شادی. دیگر این که با تعطیل نبودن این روز و دایر بودن ادارات و مدارس و دانشگاه ها و مطبوعات و ... بهتر می توان این روز را عظیم داشت و برنامه هایی اجرا کرد و اساساً فلسفه تعطیلی، عظیمداشت مناسبت آن روز است و الاّ اگر قرار باشد مردم در خانه ها بیکار بنشینند یا راهی شمال کشور شوند فلسفه آن تعطیلی از بین می رود. سوم این که این روز مقارن با شب نهم ربیع است که عده ای جاهل و فرصت طلب و فاسق مراسمی را در ارتباط با خلیفه دوم برگزار می نمایند و به این وسیله ضربه ای به وحدت اسلامی وارد می نمایند. نباید با این تعطیلی برای آن ها فرصت ایجاد کرد؛ و دلیل چهارم این بود که اساساً هر یک روز تعطیلی یک ضربه مالی به مملکت خصوصاً بخش خصوصی است.

افشاگری علی مطهری از پشت پرده تعطیلی هشتم ربیع الاول

به رغم این دلایل و مخالفت بیشتر کنندگان با این تعطیلی، به گونه ای برنامه ریزی شد که این تعطیلی در زمان آنالیز لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در مجلس در قالب یکی از بند های ماده ای از این لایحه در آن گنجانده شد بدون هرگونه ارتباطی با مقررات مالی. در موقع آنالیز آن ماده در صحن مجلس چند نفر متوجه این مطلب شدند و داد و فریاد کردند و، چون موضوع مورد بحث، مالی بود و مجلس پر سر و صدا بود اجازه صحبت به آن ها داده نشد و آن ماده تصویب شد در حالی که بسیاری از کنندگان اصلاً متوجه آن بند نشدند.

شورای نگهبان به استناد اصل 75 قانون اساسی و کاهش درآمد دولت، آن بند را رد کرد و به مجلس عودت داده شد و به کمیسیون مربوط رفت. اواخر مجلس نهم بود و گزارش کمیسیون به صحن نرسید. در مجلس دهم در صحن مطرح شد. دوباره بعضی افراد که از سیر ماجرا مطلع بودند درخواست صحبت به عنوان مخالف داشتند که با استناد به اینکه مربوط به مجلس قبلی است اجازه صحبت داده نشد و در حالی که باز بسیاری از کنندگان خصوصاً کنندگان جدید از ماجرا مطلع نبودند به تصویب رسید و به شورای نگهبان رفت. این بار شورای نگهبان را با استناد به اینکه این تعطیلی خواست یکی از علماست و به او قول داده ایم، قانع کردند و به صورت قانون درآمد.

در مجلس دهم اینجانب یک طرح یک فوریتی برای لغو این تعطیلی مطرح کردم که فوریت آن تصویب شد و به کمیسیون اجتماعی رفت. در آنجا هم تصویب شد. ولی همان عضو هیئت رئیسه مانع ارسال گزارش کمیسیون به هیئت رئیسه و در دستور قرار دریافت آن شد. بعد از چند ماه از ممانعت او و تهدید اینجانب، قبول کردند که در دستور قرار گیرد. در صحن علنی هم لغو این تعطیلی رأی آورد، ولی گفتند، چون این بند جزو قانون تنظیم مقررات مالی دولت است و این قانون در حکم برنامه توسعه است بنابراین احتیاج به دوسوم آراء کنندگان حاضر داشته است، یعنی دوباره مانع ایجاد کردند، در حالی که این تعطیلی ربطی به مقررات مالی نداشته و در حکم احکام قانون برنامه نیست و همان رأی بیشتریت مطلق برای لغو آن کافی بود. قطع نظر از این مطلب، در این شرایط کرونایی بهتر آن بود که دولت این تعطیلی را برای سال جاری لغو می کرد تا مجبور به التماس به مردم برای مسافرت نرفتن نشود.

از کنندگان مجلس یازدهم درخواست دارم که این موضوع را دنبال کنند و با توجه به این که این تعطیلی با شیطنت به تصویب رسیده و مصلحت کشور در نظر گرفته نشده است نسبت به لغو آن اقدام کنند. خود ائمه اطهار علیهم السلام هم با این گونه تعطیلی ها که آثار منفی آن بیشتر از آثار مثبت آن است مخالف اند.

تور پاریس: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12157

به "افشاگری علی مطهری از پشت پرده تعطیلی هشتم ربیع الاول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری علی مطهری از پشت پرده تعطیلی هشتم ربیع الاول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید