البشیر مدت حبس موقت را در سودان تغییر داد

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور سودان در کوشش برای آرام کردن اعتراضات این کشور دستور اصلاح مدت حبس موقت را صادر کرد.

البشیر مدت حبس موقت را در سودان تغییر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عمر البشیر رئیس جمهور سودان با صدور فرمان اضطراری شماره هفت خود درباره مجازات حبس موقت دستور داد که مدت حبس موقت در سودان دست کم 6 ماه باشد و مدت آن از 10 سال بیشتر نگردد.

به گزارش روسیا الیوم، بر اساس بیانیه ریاست جمهوری سودان فرامین سابق شماره دو و سه مربوط به مجازات ها در سودان شامل این تغییر می گردد که مجازات حبس موقت باید دست کم 6 ماه باشد و از 10 سال بیشتر نگردد به علاوه دریافت غرامت جایگزین مجازات حبس نباید از ده سال بیشتر باشد به علاوه دریافت غرامت می گردد.

در فرمان اضطراری شماره چهار رئیس جمهور سودان نیز حبس نباید از ده سال بیشتر باشد و غرامت نباید از پنجاه هزار دلار کم تر باشد، حذف شد و عبارت حبس نباید از شش ماه کم تر بوده و از ده سال تجاوز کند جایگزین شد.

این اصلاحات شامل فرمان اضطراری شماره 5 رئیس جمهور سودان نیز شده است که بر اساس آن مجازات حبس نباید از ده سال تجاوز کند به علاوه دریافت غرامت به حبس نباید از شش ماه کم تر بوده و از ده سال هم تجاوز نکند تغییر کرد.

از نوزدهم دسامبر گذشته شهرهای سودان شاهد اعتراضات در محکومیت گرانی و به منظور مطالبه برکناری عمر البشیر رئیس جمهور سودان بوده که در بعضی موارد به خشونت کشیده شد و طبق آمار دولت سودان، تاکنون 32 کشته برجای گذاشته است؛ اما سازمان عفو بین الملل در یازدهم فوریه گذشته شمار کشته های اعتراضات خشونت آمیز در سودان را بالغ بر 51 نفر گفت.

.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1934

به "البشیر مدت حبس موقت را در سودان تغییر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "البشیر مدت حبس موقت را در سودان تغییر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید