اندازه گیری ارتعاشات آفرود با سیستم های ابتکاری داده برداری

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، یکی از محققان کشور پیروز به اندازه گیری آزمایشگاهی و ارتعاشات چرخ برون جاده ای (آفرود) با استفاده از سیستم های ابتکاری داده برداری شد که در بیستمین جشنواره جوان خوارزمی نیز رتبه سوم نوآوری در گروه مکانیک را از آن خود کرد.

اندازه گیری ارتعاشات آفرود با سیستم های ابتکاری داده برداری

این طرح توسط حمید تقوی فر با همکاری دانشگاه های ارومیه و ملایر انجام گرفته است.

وی در شرح طرح خود گفت: به دلیل سامانه تست و اندازه گیری پارامترهای کششی چرخ آفرود، نیروهای وارده به آن و جابجایی و شتاب سنجی، این مجموعه به همراه سیستم های نوین داده برداری، دارای توانایی سنجش و ثبت پاسخ سیستم به شرایط مختلف عملکردی خودرو در شرایط برون جاده ای است.

وی اضافه کرد: این طرح با داشتن یک حامل چرخ مجهز به لودسل های افقی و عمودی (برای اندازه گیری نیرو در کارخانجات مختلف و نیز اندازه گیری کشش کابل ها و کشش نخ در کارخانجات)، سیستم ثبت ارتعاشات، سیستم تصویربرداری آنلاین از تماس چرخ- بستر، سامانه های کنترلی سرعت و بار روی چرخ، سیستم سنجش تنش تماسی در بستر، برای انواع سنجش و ارزیابی به کار می رود.

تقوی فر خاطر نشان کرد: در این طرح، سیستم اعمال اجباری لغزش، سرعت حرکت و شتاب دهی توسط اینورتر، سیستم ارتعاش سنجی، سیستم تعلیق و کنترلی، سیستم شیب سنجی حرکت چرخ، تصویر برداری برای دستیابی دینامیک ترانزینت چرخ بستر آفرود مورد آنالیز قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه این طرح نمونه مشابه ندارد، بیان نمود: سیستم شیب سنجی برای حصول داده های نشست چرخ در بستر نیز شرایط مشابهی دارد که از ابتکارات این طرح است.

وی تاکید نمود: امکان ردیابی چگونگی انتشار تنش در پروفیل خاک آفرود نیز از مزایای این طرح به شمار می رود.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2457

به "اندازه گیری ارتعاشات آفرود با سیستم های ابتکاری داده برداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندازه گیری ارتعاشات آفرود با سیستم های ابتکاری داده برداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید