ایجاد اولین انجمن کار و اشتغال در سمنان

به گزارش راه ساری، مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان از ایجاد اولین انجمن کار و اشتغال در استان سمنان در سال گذشته اطلاع داد.

ایجاد اولین انجمن کار و اشتغال در سمنان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، بینایی در جلسه شورای نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان سمنان گفت: گفت: به دنبال آن هستیم که در هر شهرستان حداقل یک تشکل در حوزه مهارت آموزی داشته باشیم و در تلاشیم تا در هر محله استان حداقل یک تشکل، تحت عنوان انجمن توسعه محله شکل گیرد.

وی اضافه نمود: تا فروردین ماه امسال، تعداد 143 سازمان غیر دولتی در استان سمنان ثبت شده است که از این تعداد یک شعبه اصلی و 14 دفتر نمایندگی است که تمامی این سازمان ها از وزارت کشور دارای مجوز فعالیت هستند، از مجموع این 158 سازمان و شعبات موجود، تعداد 153 تشکل اعم از فصلی، مقطعی، موردی و … فعال و 5 تشکل غیر فعال هستند.

مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با بیان اینکه شهرستان سمنان با 29 سازمان دارای بیشترین فراوانی و شهرستان میامی بدون تشکل است، افزود: از مجموع 281 تشکل غیر دولتی استان، تعداد 143 سازمان ثبت شده و تعداد 138 سازمان ثبت نشده (دارای تأیید اولیه) هستند.

بینایی از فعالیت 398 سازمان غیردولتی در استان سمنان اطلاع داد و گفت: از مجموع 398 سازمان غیر دولتی، 143 تشکل از استانداری و فرمانداری ها و 255 تشکل دارای پروانه فعالیت از سایر دستگاه های اجرایی استان هستند.

وی گفت: در بین مراجع صادر کننده مجوز فعالیت، سازمان بهزیستی استان سمنان با 77 تشکل بیشترین مجوز فعالیت سازمانهای غیر دولتی را صادر کرده است.

مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان اظهار داشت: از مجموع 143 تشکل فعال در استان سمنان، تعداد 23 سازمان از نوع هیأت امنایی و تعداد 120 سازمان از نوع مجمع عمومی اعضا هستند، همچنین 37 درصد از سازمانهای غیر دولتی و شعبه ها دارای مکان استیجاری، 16 درصد ملکی و 47 درصد فاقد مکان معین می باشند.

بینایی، کل اعضای اصلی و افتخاری سازمان های غیر دولتی (اصلی و شعبه) استان سمنان را 37 هزار و 109 نفر بیان کرد و گفت: از این تعداد 24 هزار و 281 نفر یعنی 65 درصد را زنان و تعداد 12 هزار و 827 نفر یعنی 35 درصد را مردان تشکیل می دهند، در تشکل های غیر دولتی تقریباً یک درصد افراد پایین تر از دیپلم و 19 درصد افراد دارای دیپلم و فوق دیپلم و 80 درصد نیز دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند.

وی همچنین اذعان داشت: از کل سازمانهای غیر دولتی و شعبات قریب 68 درصد در مرکز استان و مابقی یعنی 32 درصد در بقیه شهرستانهای تابعه فعالیت دارند.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2718

به "ایجاد اولین انجمن کار و اشتغال در سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد اولین انجمن کار و اشتغال در سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید