ایران بدون توجه به تحریم ها به دنبال توسعه روابط با دنیا است

به گزارش راه ساری، پکن- خبرنگاران- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن گفت ایران تحریم های یکجانبه آمریکا را خلاف قوانین و مقررات بین المللی می داند به همین دلیل بدون توجه به این اقدام آمریکا، تمام کوشش خود را برای توسعه روابط عادی مالی با همه کشورها از جمله ژاپن به کار خواهد بست.

ایران بدون توجه به تحریم ها به دنبال توسعه روابط با دنیا است

به گزارش خبرنگاران از سفارت جمهوری اسلام یایران در ژاپن، مرتضی رحمانی موحد روز پنجشنبه در سمینار مالی مسیری به سوی تجارت در توکیو که با همت سفارت ایران در ژاپن و با هدف معرفی ظرفیت های ایران برگزار گردید با تشریح مزیت های مالی و همچنین ظرفیت های منطقه ای ایران، تاکید نمود ایران تحریم های یک جانبه آمریکا را به رسمیت نمی شناسد و آن را اقدامی خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد می داند.

وی با اشاره به جمعیت 82 میلیونی ایران، 650 میلیون نفری منطقه و همچنین 1400 کیلومتر سواحل ایران در خلیج فارس و دریای عمان و بنادر فعال در کرانه خزر، ایران را کشوری کلیدی در منطقه معرفی کرد.

شکوری رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران و رییس کمیته مشترک تجاری ایران و ژاپن نیز در این همایش ضمن برشمردن 10 مورد از ویژگی های خاص ایران برای سرمایه گذاری، زمینه ها و حوزه های گوناگونی که ظرفیت فراوری ارزش افزوده دارند را برای نمایندگان شرکت ها و موسسات ژاپنی تشریح و بر آمادگی بخش خصوصی ایران برای تقویت ارتباطات و همکاری ها با طرف های ژاپنی تاکید نمود.

پاشا زنوزی مدیرعامل شزان از مجموعه های فعال در عرصه استارت آپ ها و فناوری های نوین نیز در این نشست چگونگی تبدیل ایده ها به کالا و ورود آن به تجارت و نقش موسسات حمایتی در تقویت این هسته های مالی را تشریح کرد.

در انتها این همایش مالی که با حضور 110 نفر از اعضای شرکت های مختلف ژاپنی برگزار گردید نشست پرسش و پاسخ برگزار گردید.

سمینار مالی مسیری به سوی تجارت با همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و با همکاری سازمان تجارت خارجی ژاپن (جترو) به مناسبت بزرگداشت نودمین سال روابط دیپلماتیک میان ایران و ژاپن برگزار گردید که مورد استقبال و توجه تجار و بازرگانان ژاپنی نهاده شد.

**آساق**1904**

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1675

به "ایران بدون توجه به تحریم ها به دنبال توسعه روابط با دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران بدون توجه به تحریم ها به دنبال توسعه روابط با دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید