باتری غول پیکری که با هوای فشرده کار می نماید

به گزارش راه ساری، یک شرکت انگلیسی سعی دارد تا تاسیساتی را احداث کند که عملکرد یک باتری غول پیکر را دارد و با هوای فشرده کار می نماید.

باتری غول پیکری که با هوای فشرده کار می نماید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فیوچریسم، یک شرکت انگلیسی فعال در حوزه انرژی برای کارآمدتر ساختن انرژی تجدیدپذیر، به ابداع تاسیسات بزرگی برای ذخیره انرژی مشغول است که از هوای فشرده برای ذخیره انرژی استفاده می نماید و عملکرد یک باتری غول پیکر را دارد.

این شرکت موسوم به هایویو پاور (Highview Power) میخواهد پس از کامل شدن این تاسیسات، الکتریسیته زیادی را برای فشرده کردن مخزن بزرگی از هوا به کار بگیرد. سپس هوا می تواند از حالت فشرده خارج گردد تا قدرت مورد احتیاج یک توربین غول پیکر را تامین کند و به مردم ساکن آن ناحیه امکان دهد تا از انرژی پاک استفاده نمایند.

با وجود این فناوری، حتی اگر پنل های خورشیدی یا توربین های بادی نتوانند الکتریسیته بیشتری فراوری نمایند، امکان استفاده از انرژی پاک وجود خواهد داشت. این باتری غول پیکر که دولت انگلستان، 12.42 میلیون دلار بوجه به آن اختصاص داده است، در صورت موفقیت می تواند به ذخیره میزان قابل توجهی از انرژی یاری کند.

پروژه هایی از این قبیل می توانند به درک ارزش انرژی های تجدیدپذیر و رونق خانه ها و کارها با یاری انرژی پاک یاری نمایند و این امکان را حتی هنگامی که خورشید نمی تابد و باد نمی وزد، فراهم نمایند.

شرکت هایویو پاور برای ساخت این باتری غول پیکر، از مهندسان باسابقه حوزه نفت و گاز یاری خواسته تا در زمینه تامین انرژی تجدیدپذیر با یکدیگر همکاری نمایند.

خاویر کاوادا (Javier Cavada)، مدیرعامل این شرکت گفت: هدف ما در واقع فناوری های ذخیره سازی نیستند، بلکه هدف ما این است تا امکان استفاده از انرژی تجدیدپذیر را به صورت گسترده در ساختمان ها و خانه ها فراهم کنیم.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10058

به "باتری غول پیکری که با هوای فشرده کار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتری غول پیکری که با هوای فشرده کار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید