بارش باران در 7 استان کشور

به گزارش راه ساری، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: پنج شنبه 29 فروردین با ورود یک سامانه بارشی از جنوب غرب در استان های لرستان، ایلام، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بارش رگباری باران خواهیم داشت.

بارش باران در 7 استان کشور

به گزارش ایسنا، احد وظیفه با اشاره به این که تا ظهر امروز (27 فروردین ) بارش پراکنده در استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی خواهیم داشت، گفت: بر اساس تحلیل نقشه های پیش بینی هواشناسی، امروز در شمال غرب کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: فردا (28 فروردین ) علاوه بر تداوم بارش در شمال غرب، بارش پراکنده در دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، گفت: 29 فروردین با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد در استان های لرستان، ایلام، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال خوزستان همچنین بارش پراکنده در برخی نقاط مرکز، شمال شرق و شمال غرب کشور رخ خواهد داد.

وظیفه با بیان این که (آدینه 30 فروردین) دامنه فعالیت سامانه بارشی به غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و مناطی از مرکز کشور گسترش می یابد ادامه داد: در این مناطق فعالیت سامانه بارشی سبب رگبار، رعد و برق و وزش باد می گردد. همچنین در همین روز با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر در استان های واقع در سواحل بارش باران رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به این که امروز و فردا (27 و 28 فروردین ) در شمال شرق کشور افزایش دما بین 7 تا 10 درجه رخ خواهد داد، گفت: از اواخر وقت (29 فروردین ) روند کاهشی دما در این مناطق پیش بینی می گردد.

وی در انتها گفت: فردا (28 فروردین ) آسمان تهران نیمه ابری همراه با وزش باد، در برخی ساعات ابری و رگبار باران با وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 25 و 15 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد. همچنین پس فردا (29 فروردین ) آسمان پایتخت کمی ابری با احتمال بارش پراکنده و با بیشترین و کمترین دمای 22 و 15 درجه سانتی گراد خواهد بود.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2300

به "بارش باران در 7 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران در 7 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید