بارش های شدید در راه خوزستان و لرستان

به گزارش راه ساری، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح روند فعالیت سامانه بارشی از فردا تا روز دوشنبه (23 تا 26 فروردین)، از شدت دریافت بارش باران در جنوب لرستان و شمال خوزستان در روز آینده اطلاع داد.

بارش های شدید در راه خوزستان و لرستان

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امروز پنجشنبه (22 فروردین)، برای دامنه های زاگرس در غرب و شمال غرب کشور بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد، همچنین امروز برای مناطقی از جنوب شرق و شرق بارش پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه فردا (آدینه 23 فروردین)، با ورود سامانه بارشی از غرب علاوه بر مناطق فوق در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و استان های واقع در سواحل دریای خزر، رگبار باران، گاهی رعد و برق پیش بینی می گردد، اظهار کرد: بارش فردا در جنوب کردستان، شمال کرمانشاه، جنوب لرستان، شرق ایلام، شمال غرب خوزستان و مناطقی از اصفهان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در روز شنبه 24 فروردین در شرق، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران و سمنان بارش پیش بینی می گردد، گفت: با تقویت سامانه بارشی در جنوب کشور، بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق در جنوب، مرکز، جنوب شرق و دامنه های زاگرس مرکزی در استان های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز شروع می گردد.

به گفته وظیفه، در روز شنبه 24 فروردین، شدت بارش در شمال فارس، غرب یزد، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد، بنابراین آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه یکشنبه 25 فروردین گستره فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور خواهد بود، گفت: شدت بارش در شمال یزد، شرق اصفهان و سمنان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، گلستان، شرق مازندران، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی پیش بینی می گردد. همچنین دوشنبه این سامانه در نوار شرقی فعال خواهد بود و از اواخر وقت به تدریج از کشور خارج می گردد. گفتنی است بعد از ظهر آدینه و طی روز شنبه دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در سرانجام در خصوص وضع آب و هوا در پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا هوای تهران نیمه ابری تا ابری، در بعدازظهر همراه با بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 22 و 13 درجه سانتیگراد است. همچنین پس فردا آسمان تهران ابری، همراه با بارش باران و گاهی وزش باد با بیشترین و کمترین دمای 22 و 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2191

به "بارش های شدید در راه خوزستان و لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش های شدید در راه خوزستان و لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید