بازگشت سرمایه گذاران خارجی به آمریکا

به گزارش راه ساری، میزان خرید دارایی های دلاری توسط سرمایه گذاران خارجی مجددا افزایش یافت.

بازگشت سرمایه گذاران خارجی به آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از وب سایت وارت خزانه داری آمریکا، در ماه مارس سرمایه گذاران خارجی در مجموع 349.9 میلیارد دلار دارایی های مختلف دلاری خریداری نموده اند که این رقم در مقایسه با ماه فوریه 14.3 میلیارد دلار افزایش داشته است. طی این مدت هم چنین 299.3 میلیارد دلار دارایی دلاری نظیر اوراق بدهی دولتی و خصوصی توسط سرمایه گذاران خارجی به فروش رفت هاست که این رقم در مقایسه با ماه قبل 4.9 میلیارد دلار بیشتر شده است. از مبلغ فوق 112.6 میلیارد دلار به شکل اوراق قرضه وزارت خزانه داری بوده است.

تا انتها ماه مارس، چین با در اختیار داشتن یک تریلیون و 120 میلیارد دلار اوراق، عظیم ترین دارنده اوراق قرضه وزارت خزانه داری در دنیا بوده است و پس از این کشور نیز ژاپن با در اختیار داشتن یک تریلیون و 78 میلیارد دلار اوراق، انگلیس با 317.1 میلیارد دلار، برزیل با 311.6 میلیارد دلار و ایرلند با 277.6 میلیارد دلار در رده های دوم تا پنجم قرار دارند.

از سوی دیگر در ماه آوریل میزان فراوریات صنعتی آمریکا در مقایسه با ماه قبل 11.2 درصد کاهش یافته که این میزان در طول تاریخ 101 ساله ثبت آمار مربوط به این متغیر بی سابقه بوده است. به دنبال کاهش 70 درصدی فراوری تجهیزات موتوری، میزان کل فراوریات نیز 13.7 درصد کمتر شده است. علاوه بر این میزان فعالیت های معدنی آمریکا نیز در ماه آوریل 6.1 درصد کمتر شده است.

آمریکا با اختلاف زیاد نسبت به دیگر کشورها، اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در دنیا است و به دنبال تعطیلی بخش عظیمی از کسب و کارها در این کشور انتظار می رود رشد مالی در نیمه نخست سال جاری به رقم بی سابقه منفی 30 درصد برسد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9335

به "بازگشت سرمایه گذاران خارجی به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت سرمایه گذاران خارجی به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید