آنالیز علل سقط مکرر در خاتمه ناباروری

به گزارش راه ساری، مجله علمی انتها ناباروری امروز شنبه 25 مرداد به موضوع سقط مکرر و علل آن اختصاص یافته است.

آنالیز علل سقط مکرر در خاتمه ناباروری

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، شاید در سال های اخیر درباره ناباروری و مسائل زوج های نابارور بیشتر شنیده باشیم، اما سقط مکرر جنین موضوعی است که چندان به آن پرداخته نشده است. منظور از سقط مکرر، بیش از 2 یا 3 بار سقط خودبه خودی جنین است. یعنی بارداری آغاز می گردد، اما ادامه نمی یابد و معمولاً در سه ماهه نخست بارداری، جنین از بین می رود. شاید بتوان گفت که دشواری و تلخی تجربه سقط مکرر، به ویژه برای خانم ها، حتی بیش از ناباروری است. زیرا همسران با آغاز بارداری شور و امید بسیاری را تجربه می نمایند و با از دست رفتن مکرر جنین، هربار به نوعی سوگوار می شوند و بیش از پیش درگیر احساسات منفی ای مانند اندوه، ناتوانی و مقصر انگاشتن خود می شوند.

به همین منطور برنامه سرانجام ناباروری این هفته به موضوع سقط مکرر و علل آن می پردازد.

مینا هاشمی مجری برنامه میزبان دکتر آتوسا کریمی جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ ناباروری، عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا و دکتر سعید آراسته جراح و متخصص ارولوژی فلوشیپ پیوند کلیه، عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا می گردد.

در ادامه برنامه گزارشی از یک خانواده که بعد از درمان سقط مکرر صاحب فرزند شده اند پخش می گردد.

مادرانه با اجرا و صدای الهه رضایی مجری خاطره انگیزدهه شصت و ارتباط با مخاطب با اجرای محمد طالبی از دیگر بخش های این برنامه است.

سرانجام ناباروری به تهیه نمایندگی مرجان بیات و اجرای مینا هاشمی محصول گروه دانش شبکه چهار سیما است که با مشارکت پژوهشگاه علوم و فناوری های نوین زیستی ابن سینا فراوری و شنبه ها ساعت 19 از شبکه چهار پخش می گردد.

تور پاریس: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11134

به "آنالیز علل سقط مکرر در خاتمه ناباروری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز علل سقط مکرر در خاتمه ناباروری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید