آنالیز کاهش سرعتکامیون هادر بزرگراه ها، نصب دوربین برای ثبت تخلف کامیون ها در لاین سبقت

به گزارش راه ساری، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از کاهش 20 کیلومتر برساعت، سرعت کامیون ها در معابر بزرگراهی در صورت تصویب شورای ترافیک پایتخت خبرداد.

آنالیز کاهش سرعتکامیون هادر بزرگراه ها، نصب دوربین برای ثبت تخلف کامیون ها در لاین سبقت

محسن پورسیدآقایی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد خاتمه پیشنهاد کاهش سرعت کامیون ها در بزرگراه های پایتخت با بیان اینکه با پلیس راهور نیز در این رابطه صحبت گردیده است، گفت: نظر پلیس نیز در این رابطه مثبت بوده است و آنالیز ها در کمیته های تخصصی شورای ترافیک شهر تهران در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در صورت تصویب، سرعت کامیون ها نسبت به سواری ها در معابر بزرگراهی به میزان 20کیلومتر بر ساعت کاهش می یابد، اضافه کرد: همچنین از آنجایی که حرکت کامیون در لاین سبقت ممنوع است در حال خریداری و نصب دوربین برای ثبت تخلفات کامیون ها در لاین سبقت، به خصوص در بزرگراه های پرتردد کامیون ها همچون اتوبان بابایی و امام علی(ع) هستیم.

وی با بیان اینکه این تصمیم گیری احتیاج به مصوبه شورای ترافیک تهران دارد و باتوجه به موافقت پلیس به نظر نمی رسد مشکلی برای اجرا وجود داشته باشد، ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم در بزرگراه ها از آنجایی که خودروها و کامیون ها با یک سرعت حرکت می نمایند و معمولا کامیون ها نیز برای انجام سرویس کاری خود عجله دارند، یا وارد لاین سبقت می شوند که این امر تخلف است یا پشت سر خودروها رفته و با بوق و چراغ راه را باز می نمایند که این موارد خطر آفرین است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن این کاهش سرعت کامیون ها مورد اعتراض قرار گیرد، ادامه داد: در هر صورت باید مصلحت کل شهروندان را در نظر بگیریم و دقت داشته باشید که اگر حادثه ای در بزرگراه رخ دهد کنترل یک کامیون با سرعت 90یا 100کیلومتر آسان نیست و می تواند خطرآفرین باشد.

zeetova.ir: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 126

به "آنالیز کاهش سرعتکامیون هادر بزرگراه ها، نصب دوربین برای ثبت تخلف کامیون ها در لاین سبقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز کاهش سرعتکامیون هادر بزرگراه ها، نصب دوربین برای ثبت تخلف کامیون ها در لاین سبقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید