بروکراسی اداری حجم تخلف ماده 100 را افزایش می دهد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، کیوان کاشفی صبح امروز چهارشنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار گردید به آنالیز آخرین تصمیمات پیرامون مسائل و مسائل حوزه ساختمانی استان پرداخت و گفت: در سطح استان پلاک های زیادی داریم که وضعیت آنها نامشخص است.

بروکراسی اداری حجم تخلف ماده 100 را افزایش می دهد

وی با بیان اینکه در ضوابط ساخت و ساز ضعف هایی وجود دارد که سازنده ها را جهت به صرفه کردن ساخت و سازها به سمت تخلف سوق می دهد، اضافه کرد: ضروری است ضوابط ساخت و سازهای ساختمانی در شهرها تصحیح گردد که تخلف در این مورد کم گردد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: در این راستا بروکراسی اداری حاکم حجم تخلف ماده 100 را افزایش می دهد که در جلسه گذشته قرار شد کمیته ای تشکیل و پیشنهادات برای برطرف مسائل حوزه ساخت و ساز ارائه گردد.

وی ادامه داد: در کمیته ای که تشکیل می گردد ضوابط ساخت و ساز را آنالیز و از تجارب دیگر استانها استفاده کنیم اما متاسفانه تا کنون این کمیته تشکیل نشده است که باید این موضوع به طور جدی پیگیری گردد.

کاشفی گفت: با پژوهش های به عمل آمده به این نتیجه رسیدیم که حوزه ساختمانی بخش اساسی اقتصاد استان را تشکیل می دهد و اگر در این حوزه منطقی عمل کنیم بدون شک هم به سوددهی می رسیم و هم اشتغال استان تکان خواهد خورد.

وی توضیح داد: برای رسیدن به این مهم باید حوزه های مختلف دیگری که با ساختمان در ارتباط هستند تقویت شوند تا در فضای کسب و کار نقش مثبتی ایفا نمایند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اهمیت این بخش و نقش آن در اشتغال استان، گفت: به این منظور باید بروکراسی اداری را کم کنیم و یک سه جانبه گرایی بین بخش خصوصی، دستگاههای ذیربط و فعالین این حوزه به وجود بیاید.

وی بیان نمود: ضوابط شهرسازی برای همه نقاط شهر یکسان است در حالی که در بسیاری از نقاط شهر ظرفیت هایی وجود داردکه می توان با تغییر آنهاکم کم ساخت و سازها را به سمتی سوق دهیم که بر زیبایی شهر و بهتر شدن وضعیت شهری اضافه کرده گردد.

کاشفی در انتها گفت: یکی از اهداف شورای مصاحبه که استاندار کرمانشاه نیز بر آن تاکید دارد این است که مصوبات جلسات رها نشوند و تا حاصل شدن نتیجه آنها را پیگیری جدی کنیم.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 851

به "بروکراسی اداری حجم تخلف ماده 100 را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروکراسی اداری حجم تخلف ماده 100 را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید