بزرگترین مغزها متعلق به کسانی است که بیشتر ورزش می کنند

به گزارش راه ساری، نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد ورزش کردن منجر به رشد سلول های مغزی می شود و افرادی که بهتر و بیشتر از سایرین ورزش می کنند، بزرگترین و کارآمدترین مغزها را دارند.

بزرگترین مغزها متعلق به کسانی است که بیشتر ورزش می کنند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، افرادی که دوست دارند سلول های خاکستری مغز را به خصوص در زمان افزایش سن خود سالم نگهدارند، حتما باید تمرینات ورزشی را جدی بگیرند و به طور مرتب و مداوم ورزش کنند.

تحقیق جدیدی در این زمینه در کلینیک مایو در مینه سوتا اجرا شده که نشان می دهد افرادی که تمرینات ورزشی منظم را در دستور کار خود قرار دهند به خصوص از بیماری های قلبی و عروقی در امان هستند و بزرگترین مغزها را دارند که باعث می شود کمتر به بیماری دچار شوند.

بر اساس این بررسی حجم سلول های خاکستری مغز افراد ورزشکار تا 5.3 سانتیمتر مکعب رشد می کند و ابعاد آن در مجموع به 667 سانتیمتر مکعب می رسد. این در حالی است که حجم سلول های خاکستری مغز افرادی که ورزش نمی کنند از 652 سانتیمتر مربع فراتر نمی رود و در مورد افرادی که چندان با ورزش میانه ای ندارند این رقم به 636 سانتیمتر مکعب می رسد.

ورزش کردن همچنین توانایی های شناختی افراد را ارتقاء می بخشد و باعث می شود آنها در درازمدت با مسائل و بیماری هایی مانند فراموشی روبرو نشوند.

asiaro.ir: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7442

به "بزرگترین مغزها متعلق به کسانی است که بیشتر ورزش می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین مغزها متعلق به کسانی است که بیشتر ورزش می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید