بندر شهید بهشتی لنگرگاه بخش خصوصی داخلی شد، 29 شرکت جدید متقاضی سرمایه گذاری در بندر چابهار

به گزارش راه ساری، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از تقاضای 29 شرکت برای سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار در 6 ماه اول سال جاری اطلاع داد.

بندر شهید بهشتی لنگرگاه بخش خصوصی داخلی شد، 29 شرکت جدید متقاضی سرمایه گذاری در بندر چابهار

بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار از ، گفت: بندر چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور با موقعیت استراتژیک و دستیابی به آب های آزاد بین المللی صندلی ویژه ای در مبادلات ایران با سایر کشور های منطقه دارد.

به گفته وی، این بندر به عنوان دروازه تجارت به کشور های عضو IORA، CIS، افغانستان و آسیای میانه و نزدیکی به بنادر حوزه دریای عمان و اقیانوس هند از منظر تجارت دریایی، خشکی و امنیتی بهترین جهت ترانزیتی برای کشور های منطقه است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با تاکید بر صندلی ویژه بندر چابهار در نگاه صاحبان سرمایه اضافه نمود: گرایش بخش خصوصی داخلی و خارجی به حضور در بندر شهید بهشتی نشان می دهد که سرمایه گذاران ایران و دیگر کشور ها به این بندر به عنوان بندری مطمئن برای سرمایه گذاری توجه دارند.

آقایی اضافه نمود: ارائه 29 درخواست سرمایه گذاری از ابتدای سال جاری و بازدید بیش از 36 هیات داخلی و خارجی از بندر شهید بهشتی چابهار نمونه بارزی از نگاه ویژه مقام ها و سرمایه گذاران ملی و فراملی به این بندر است.

در سال 97 نیز 150 هیات داخلی و خارجی از بندر چابهار بازدید کردند و در نهایت 65 درخواست سرمایه گذاری ارائه و 17 مورد نهایی و منجر به قرارداد شد.

ع

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5348

به "بندر شهید بهشتی لنگرگاه بخش خصوصی داخلی شد، 29 شرکت جدید متقاضی سرمایه گذاری در بندر چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندر شهید بهشتی لنگرگاه بخش خصوصی داخلی شد، 29 شرکت جدید متقاضی سرمایه گذاری در بندر چابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید