چشمان بچه های نوجوان و جوان وزنه برداری پر از اشک است، این تیم در مسابقات آسیایی روی سکو می رفت

به گزارش راه ساری، مربی تیم ملی جوانان وزنه برداری گفت: برای مسابقات آسیایی ماه ها تمرین کردیم، اما با عزام نشدن تیم، ضربه روحی سنگینی به بچه ها وارد شد.

چشمان بچه های نوجوان و جوان وزنه برداری پر از اشک است، این تیم در مسابقات آسیایی روی سکو می رفت

مهدی بهرام زاده، مربی تیم ملی جوانان وزنه برداری ایران در گفت وگو با ، درخصوص اعزام نشدن تیم های نوجوانان و جوانان به مسابقات آسیایی در کره شمالی بیان نمود: به دلیل شرایط مالی که پیش آمده است متاسفانه، بودجه ای که قرار بود از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در اختیار این تیم ها قرار بگیرد، صورت نگرفت. من در جریان کامل این ماجرا نیستم، اما بحث مالی به هر دلیلی اجازه اعزام تیم های پایه به این مسابقات را نداد.

ماه هاست که در اردو به سر می بریم

بهرام زاده ادامه داد: از آخرین روز تیرماه اردوی مان را برای حضور در مسابقات آسیایی کره شمالی شروع کردیم. یعنی چیزی حدود 45 روز بعد از بازی های جهانی فیجی تمرینات خود را شروع کردیم. اردوی ابتدایی را در تهران شروع کردیم و بعد از چند هفته استراحت، یک هفته در تهران و بعد از آن در خرم آباد 3 هفته تمرین کردیم. حالا نمی دانم ضعف در کجاست و نمی دانیم باید چه بگوییم.

همه گلادیاتور بودند اما حمایتی از این تیم نشد

او تاکید کرد: جایی که باید در ورزش هزینه بشود، نمی شود. وزنه برداری ورزشی است که قشر ضعیف جامعه در آن فعالیت می کند. افراد پولدار و اقشار مرفه جامعه که سراغ چنین ورزشی نمی آیند. وزنه برداری ورزشی طاقت فراسا است. در این ورزش، ورزشکار مدام وزن کم می کند و آسیب دیدگی وجود دارد. هر شب بعد از تمرین، با درد ورزشکار می خوابد و فردایش دوباره با امید بیدار می شود. در وزنه برداری کسی بچه سوسول نیست! وزنه برداران همگی گلادیاتوری برای خودشان هستند. اما متاسفانه حمایت نمی شویم.

فدراسیون وزنه برداری هیچ کم و کسری به جا نگذاشت

مربی تیم ملی جوانان وزنه برداری شرح داد: فدراسیون وزنه برداری و تیم های پایه هیچ حمایتی نداشتند. 14 نفر در اردو حضور داشتند که حق همگی آن ها اعزام به مسابقات بود. به دلایل مالی این جوانان به مسابقات آسیایی کره شمالی اعزام نمی شوند. فدراسیون اردو های خوبی در این مدت برای ما فراهم کرد و هیچ کم و کسری برای ما نگذاشت. همه استان ها را حمایت کرد تا برای چنین مواقعی کمبود نداشته باشیم. با اطمینان می گویم که فدراسیون هیچ کوتاهی در حق این تیم نکرد و تا لحظه آخر بچه ها را در اردو نگه داشت.

چشمان بچه های نوجوان و جوان پر از اشک است

او درخصوص شرایط روحی و روانی بچه های نوجوان و جوان حاضر در اردوبیان نمود: هیچ کس به داد این بچه ها نرسید. این بچه ها، بچه های ایران هستند و بیگانه هم نیستند. اما متاسفانه حمایت نشدن از این تیم ضربه بدی به آن ها وارد کرده است. چشمان بچه ها پر از اشک است. حال همه بچه ها گرفته شده است. 4-5 نفر از بچه های نوجوان که اتفاقا دل نازک هم بودند و در حین رکوردگیری ها با خراب کردن وزنه ها گریه می کردند، اکنون 10 برابر آن زمان اشک می ریزند. برخی از آن ها هم هنوز اردو را ترک نکردند و می گویند امشب را در تهران می مانیم، شاید مشکل درست شود. برخی دیگر هم اردو را ترک کردند.

مدال بازی های آسیایی می توانست در آینده حرفه ای بچه ها تاثیرگذار باشد

بهرام زاده تاکید کرد: برخی از افراد حاضر در اردو، آخرین سالی بود که می توانستند در رده سنی نوجوانان و جوانان حضور داشته باشند. شاید این مدالی که می توانستند در نوجوانان و جوانان کسب کنند، در آینده حرفه ای آن ها تاثیر گذار باشد. در بین آن ها علیرضا یوسفی قهرمان المپیک نوجوانان حضور دارد و در مسابقات جوانان جهان هم مدال آوری کرده است. یوسفی رکورد دار جهان است و در این یک ماهی که تمرینات خود را دوباره شروع کرده است، در دوضرب رکورد 220 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد. آن هم فقط با 16 سال سن!

فدراسیون وزنه برداری دست تنها است

او گفت: حالا یوسفی آیند دارد ، اما اغلب بچه ها آخرین سالی را پشت سر می گذاشتند که در این رده سنی می توانستند، وزنه بزنند. متاسفانه این موضوع ناراحت کننده است و هنوز خودم باور نمی کنم. بیرانوند (دبیر فدراسیون وزنه برداری) ناراحت بود و وقتی با هم به فدراسیون رفتیم، نمی دانستیم باید چه کار کنیم. خود علی مرادی هم دوست نداشت چنین اتفاقی بیفتد. همه فدراسیون ها بدهکارند و وزنه برداری هم مستثنی نیست. اما فدراسیون از بیرون حمایت نمی شود و می توان گفت، فدراسیون وزنه برداری دست تنها است. وزنه برداری مظلوم واقع شده است.

ویزا تیم برای اعزام به مسابقات آماده شده بود

بهرام زاده درپاسخ به این سوال که آیا شورای برون مرزی مخالفتی با اعزام تیم های پایه به مسابقات آسیایی کرده است، گفت: خیر. شورای برون مرزی هم همکاری لازم با اعزام تیم به مسابقات آسیایی را کرده بود و حتی امور مربوط به ویزا تیم برای اعزام به این مسابقات از سوی فدراسیون وزنه برداری انجام شد، اما بحث، بحثِ مالی است. پولی که برای بلیت، ایاب و ذهاب و اسکان تیم در کشور کره شمالی نیاز بود، فراهم نشد. حدود 700 تا 800 میلیون پول برای اعزام تیم نوجوانان و جوانان به کره شمالی نیاز بود.

بلوف نمی زنم اما این تیم روی سکو می رفت

او شرح داد: من نمی خواهم بولف بزنم و حالا که به مسابقات اعزام نمی شویم، بگویم این تیم قهرمان می شد. اما با چین رقابت نزدیکی داشتیم و بچه ها می توانستند در بخش مدالی بهترین نتیجه را بگیرند. از لحاظ تیمی هم قطعا روی سکو بودیم و در 3-4 سال گذشته وزنه برداری ایران در رده سنی پایه به خوبی کار کرده است. 4 سال متوالی در رده سنی جوانان، قهرمان جهان شدیم و در آسیا هم حداقل دوم می شدیم. متاسفانه نشد و بیشتر از این حرفی برای گفتن نمی ماند. دل مان پر از درد است.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5867

به "چشمان بچه های نوجوان و جوان وزنه برداری پر از اشک است، این تیم در مسابقات آسیایی روی سکو می رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشمان بچه های نوجوان و جوان وزنه برداری پر از اشک است، این تیم در مسابقات آسیایی روی سکو می رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید