بیش از 90 درصد آب و برق استان گیلان وصل شد

به گزارش راه ساری، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: با اقداماتی که صورت گرفت درحال حاضر تنهاحدود 2.5درصد مشترکان بدون برق هستند.

بیش از 90 درصد آب و برق استان گیلان وصل شد

به گزارش خبرنگاران، میثم جعفر زاده در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص آخرین شرایط آب مشترکان نیز اظهار کرد: حدود 3 درصد مشترکان بی آب هستند که برای این تعداد نیز اقدامات در حال انجام است.

به گفته وی با تلاش تیم های عملیاتی شرایط با سرعت درحال پایدار شدن کامل شبکه برق و آب در استان گیلان است.

همچنین در این باره مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تمامی پست های انتقال، فوق توزیع و شبکه های اصلی گیلان برق دار شده است، گفت: در حال حاضر کمتر از 2 درصد از مشترکان استان با قطعی برق روبرو بوده و 90 درصد خاموشی ها رفع شده است.

وی با بیان اینکه 350 تیم عملیاتی در حال رفع مسائل رخ داده هستند، تاکید کرد: تمامی شهرستان های استان گیلان از برق برخوردار هستند.

وی ادامه داد: در هیچ محلی خاموشی مطلق نداریم و تا خاتمه امشب بخش عمده ای از مسائل باقی مانده رفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 100 تیم عملیاتی جدید به 250 اکیپ مشغول در استان اضافه شده است، گفت: در حال حاضر مشکل اصلی در مناطق دارای قطعی برق، عدم دسترسی به مسیرهای کوهستانی و روستایی است.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در معابر برخی از محلات شهری نیز به دلیل تخلیه برف روی پشت بام به کوچه ها امکان ورود ماشین آلات و جرثقیل های ادارات برق به داخل معابر وجود ندارد و همین امر موجب کندی عملیات برق رسانی در این نقاط شده است.

مصطفی رجبی مشهدی بر لزوم رعایت مسایل ایمنی از سوی مشترکان تاکید کرد و گفت: در برخی از مناطق به دلیل بارش سنگین برف بر روی خطوط شبکه شاهد پارگی سیم های برق هستیم؛ خوشبختانه تا به امروز شاهد بروز حادثه ای برای مشترکان نبوده ایم و امیدواریم با مراقبت مشترکان در ادامه نیز مسئله ای در این ارتباط پیش نیاید.

بر اساس اعلام توانیر سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه 350 تیم عملیاتی به صورت شبانه روز در حال رفع خاموشی های باقی مانده هستند، گفت: امیدواریم ظرف یک تا دو روز آینده با باز شدن مسیرهای روستایی مسائل رخ داده در این بخش را به حداقل برسانیم.

وی پایداری شبکه های برق را امری زمان بر دانست و افزود: با توجه به ادامه موج سرما در استان انتظار می رود مشترکان در مصرف برق و گاز صرفه جویی کنند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7915

به "بیش از 90 درصد آب و برق استان گیلان وصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 90 درصد آب و برق استان گیلان وصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید