تبریز، لیکنز: تراکتورسازی سال گذشته یک تیم معمولی بود، ویلموتس تماسی با من نداشته است

به گزارش راه ساری، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: تراکتورسازی سال گذشته یک تیم معمولی بود اما سال جاری در حال تبدیل شدن به یک تیم خوب است.

تبریز، لیکنز: تراکتورسازی سال گذشته یک تیم معمولی بود، ویلموتس تماسی با من نداشته است

به گزارش خبرنگاران از تبریز، جرج لیکنز در نشست خبری پیش از دیدار فردا (شنبه) تیمش مقابل پارس جنوبی جم گفت: به خاطر ماه مبارک رمضان تمرینات مان به زمان افطار نزدیک شده و پس از تمرین بلافاصله راهی هتل خواهیم شد. بازی فردا مقابل پارس جنوبی آخرین دیدار خانگی ما در این فصل است و امیدوارم طرفداران مان با حضور خود از ما حمایت نمایند. در دو بازی گذشته شانس این را داشتیم که 6 امتیاز ممکن را کسب کنیم که این اتفاق رخ نداد و بدشانس بودیم. اگر این اتفاق می افتاد، می توانستیم رقابت مان را برای صدرنشینی ادامه دهیم.

وی با اشاره به دیدارهای برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا گفت: اتفاقات واقعاً شگفت انگیزی افتاد و تیم ها با اتفاقات شگفت انگیز راهی فینال شدند. خیلی خوشحالم و افتخار می کنم که چهار بازیکن که در تیم ملی بلژیک هستند، در دیدارها و سرنوشت این مسابقات اروپایی نقش داشتند. اِزار شب گذشته خیلی راحت توانست گلزنی کند. از این بازی ها می توانیم خیلی چیزها یاد بگیریم و این مسابقات درس های زیادی داشت.

سرمربی بلژیکی تراکتورسازی ادامه داد: بازیکنان آژاکس در صحنه کرنر می خواستند وقت کشی نمایند و دروازه بان حریف هم چنین کاری انجام داد اما باعث شد که شکست بخورند و به فینال نرسند. بازیکنان در این بازی ها در بالاترین سطح بازی می نمایند و می توانند تجربیات زیادی برای ما و باشگاه های ما داشته باشند. گلی که کمپانی برای سیتی زد، نهایت احساساتی بود که می توانست برای تیمش ایجاد کند.

لیکنز درخصوص شرایط شاگردانش در تیم تراکتورسازی توضیح داد: زمان زیادی برای آماده سازی برای دیدار فردا داشتیم. در اردوی نیم فصل با پارس جنوبی بازی کردیم و تجربه بازی با این تیم را داریم. به ذوب آهن هم بابت صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا تبریک می گویم. دیدار فردا اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد. این آخرین بازی ما در تبریز است و با حضور طرفداران کوشش می کنیم سه امتیاز مسابقه را کسب کنیم.

به این خاطر درباره لیگ قهرمانان اروپا صحبت کردم چون دوست داشتم بدانید چرا چهار تیم انگلیسی به فینال رقابت های اروپایی رسیدند. وی با بیان این جمله اظهار داشت: صعود آنها به فینال مسابقات اروپایی به خاطر روحیه، انگیزه و تفکر حرفه ای آنها بود. مثلاً صلاح نمی توانست مقابل بارسلونا بازی کند، اما بازیکنان جایگزین کوشش زیادی کردند و این اهمیت بسیاری دارد. این دیدارها نشان داد بازیکنانی که روی نیمکت هستند، چقدر می توانند به تیم یاری نمایند. مثلاً شکیری به زمین آمد و نشان داد در چه سطحی می تواند به تیمش یاری کند.

سرمربی تراکتورسازی در خصوص وضعیت مصدومان تیمش گفت: شرایط نقی زاده معین نیست و باید آن را بررسی کنیم. قائم اسلامی خواه اما نمی تواند به میدان برود. درباره استوکس هم باید بگویم خیلی کوشش کردیم او را به بازی برسانیم و برنامه درمانی خوبی انجام دادیم، اما فردا او را نخواهیم داشت. استوکس خیلی علاقه داشت که بازی کند و می خواست عملکرد خوبی داشته باشد. باید بررسی کنیم که او می تواند در بازی آینده به میدان برود یا خیر.

لیکنز با اشاره به صحبت هایش با مدیران باشگاه تراکتورسازی گفت: یکسری برنامه ها برای سال آینده داریم و صحبت های لازم را با مدیران باشگاه انجام دادیم. می خواهم قبل از شروع سوالات شما درباره مارک ویلموتس هم صحبت کنم. می گویند که او قرار است سرمربی تیم ملی گردد. او هیچ تماسی با من نداشته، اما شایعاتی در این باره وجود داشت.

پس از اینکه خبرنگاری از لیکنز درخصوص دیدار مقابل پارس جنوبی پرسید و طعنه ای به اظهاراتش درباره بازی های لیگ قهرمانان اروپا زد، سرمربی تراکتورسازی گفت: فردا به دنبال سه امتیاز هستیم و برای پیروزی کوشش می کنیم. به این خاطر درباره لیگ قهرمانان آسیا صحبت کردم که تیم های پیروز، انگیزه زیادی داشتند. مقابل هر تیمی بازی کنیم، هدفی جز پیروزی نداریم و اینکه رقیب در بالا یا پایین جدول باشد، فرقی نمی نماید. تیم های پیروز اروپایی وحدت، روحیه و نیمکت خوبی داشتند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص نقاط ضعف و قوت تیم پارس جنوبی توضیح داد: در 9 روز گذشته تمرینات خیلی خوبی داشتیم. پس از بازی با پرسپولیس با روحیه خوبی تمرین می کنیم و کیفیت خودمان را حفظ کردیم. ما با همان کیفیت و روحیه برای مسابقه فردا آماده می شویم. آماده سازی ما برای بازی با پارس جنوبی مشابه آماده سازی برای دیدار مقابل پرسپولیس یا سایر تیم هاست. تمام کوشش خود را می کنیم تا سه امتیاز بازی را به دست بیاوریم.

سرمربی تراکتورسازی با اشاره به جلسه امروز با شاگردان خود برای مسابقه فردا اظهار داشت: امروز آخرین نکات را به بازیکنان منتقل می کنیم، اما بهتر است در نشست خبری درباره نقاط ضعف و قوت تیم ها صحبت نکنیم. این موارد باید بین خودمان بماند. عملکردمان در خط حمله و گل هایی که زدیم، قابل توجه و خوب بوده، اما در مقایسه با تیم های بالای جدول، گل های خورده ما کمی زیاد بوده است.

لیکنز با بیان اینکه تیمش باید بیشتر کار کند تا گل های کمتری بخورد، گفت: اینکه در بازی ما مقابل سپیدرود چه اتفاقاتی بیرون و داخل زمین رخ داد، من و شما مقصر نیستیم. پس از آن سه شکست، هجمه سنگینی روی تیم ما بود و بازیکنان ما کوشش کردند که شرایط را برگردانیم. در بازی با پرسپولیس نشان دادیم که از آن شرایط خارج شدیم. آن شکست ها فشار زیادی آورد و بازیکنان روزهای سختی را گذراندند. اکنون اما شرایط خوب است و کوشش می کنیم به روند خوب خود در هفته های گذشته ادامه دهیم.

لیکنز با اشاره به روحیه تیمی شاگردانش توضیح داد: نکته خیلی مهم در دو بازی پیش رو این است که همه برای تراکتورسازی کوشش نمایند و کسی برای نمایش خودش نباید در زمین باشد. در لیگ قهرمانان اروپا مشاهده کردیم که بازیکنان برای برد تیم خود کوشش کردند. دیدارهای آخر فصل اهمیت زیادی دارند و همه این بازی ها را رصد می نمایند. این مسابقات برای هر کسی می تواند اهمیت داشته باشد. مهم این است که همه در خدمت تیم باشیم و هیچ چیز بهتر از تیم و گروه مان نیست.

وی با بیان اینکه تیمش هیچ وقت برای کسب یک امتیاز بازی نمی نماید، اظهار داشت: ما همواره برای برد به میدان می رویم، اما این را بدانید که کسب سه امتیاز در یک بازی بهتر از کسب سه امتیاز در سه مسابقه است. باید بگویم که روحیه مجموعه، خوب و مثبت است. همواره خوب نیست که در زندگی بردهای متوالی داشته باشیم. بعضی اوقات شکست باعث می گردد با قدرت بیشتر پیش برویم.

لیکنز گفت: همانطور که می دانید تراکتورسازی سال گذشته یک تیم معمولی بود اما سال جاری در حال تبدیل شدن به یک تیم خوب است. کوشش می کنیم شرایط این تیم را حفظ کنیم متأسفانه اتفاقاتی که اخیرا رخ داد روی تیم تأثیرگذاشته است اما سعی می کنیم که از همه این مسائل رد شویم و روند صعودی مان را حفظ کنیم. برای شما یک مثال می زنم دیووک اوریگی و واینالدوم بازیکنان نیمکت نشینی در لیورپول بودند که اما دیدید چه بازی و عملکرد خوبی مقابل بارسلونا داشتند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی اضافه کرد: خیلی خوشحالم زمانی که مربی بزرگی مانند یورگن کلوپ را می بینم که بازیکن بزرگی مانند محمد صلاح را در اختیار ندارد و نمی آید در نشست خبری گریه کند اما به جای آن کوشش می نماید تا بازیکنان دیگرش را در سطح بالایی آماده کند. زمانی که شما به یک فینال راه پیدا می کنید بسیار فوق العاده است قبلا این تجربه را به عنوان بازیکن داشته ام که در فینال اروپا حاضر شوم اما وقتی که در فینال شکست می خورید شاید به چند هفته فرصت نیاز داشته باشید تا روحیه خود را برگردانید.

لیکنز درباره اینکه به نظر می رسد تفکرات او در تراکتورسازی عیان شده و سایر تیم ها به خوبی تراکتورسازی را بررسی می نمایند، یادآور شد: شاید همه تیم ها ما را خوب بشناسند اما ما کوششمان این است که از صددرصد پتانسیل مان استفاده کنیم. زمانی که من به اینجا آمده بودم تیم بسته شده بود و ما حتی یک بازیکن جدید هم نیاوردیم با این حال همه کوششمان را می کنیم بهترین استفاده را از بازیکنانمان داشته باشیم تا آنها بهترین عملکردشان را داشته باشند. مقابل پرسپولیس یک گل دریافت کردیم اما توانستیم بازی را به تساوی بکشانیم. زمانیکه من به تراکتورسازی آمدم، بازیکنان ملی پوش ما مستقیما از مسابقات تیم ملی آمده بودند و به مسابقات لیگ اضافه شدند و می دانیم که آنها شرایط سختی داشتند. می خواهیم قوی تر از این باشیم و در برنامه ریزی هایمان خودمان را طوری آماده کنیم که قدرتمندتر باشیم.

وی در رابطه با اینکه تراکتورسازی در سال نخست لیگ برتر رتبه ششم را کسب نموده و الان چه دلایلی باعث شده تا از قهرمانی دور بماند، یادآور شد: تراکتورسازی دوست دارد در آینده حتما قهرمانی را بدست آورد اما این اتفاق زمانی رخ داد که من در اینجا حضور پیدا کردم. ما این فرصت را ایجاد کردیم که تراکتورسازی به قهرمانی نزدیک گردد. برنامه سال آینده نیز همین است و می خواهیم برای قهرمانی کوشش کنیم. لسترسیتی نیز یک بار قهرمان شده ولی دیگر نمی تواند این عنوان را تکرار کند.

سرمربی تراکتورسازی درباره اینکه تا قبل از دیدار تراکتورسازی مقابل سپیدرود کارشناسان زیادی اعتقاد به قهرمانی تراکتورسازی داشتند اظهار داشت: قبل از بازی با سپیدرود درباره شرایط قهرمانی صحبت نموده بودم و گفته بودم که این بازی جقدر در این راستا برای ما مهم خواهد بود اما دیدید که یکسری اتفاقات رخ داد که ما مقصرش نبودیم. بعد از رخ دادن آن اتفاقات ما چه کار می توانستیم انجام بدهیم؟ حالا باید کوشش کنیم تا بیشترین امتیازات را کسب کنیم و در صندلی بهترین قرار بگیریم.

لیکنز در رابطه با اینکه چقدر برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار است، گفت: قطعا امیدوار هستیم. می خواهیم در دو بازی آینده پیروز شویم تا شانسی که برای کسب سهمیه داریم را عملی کنیم اما قبل از هر چیز برایمان بازی فردا اهمیت دارد تا سه امتیازش را از آن خود کنیم و بعد به استقبال هفته پایانی مسابقات برویم.

وی درباره سوال دیگری مبنی بر اینکه چقدر از مارک ویلموتس (گزینه راهنمایی تیم ملی ایران) شناخت دارید و اینکه آیا این مربی برای سرمربیگری ایران مناسب است یا خیر گفت: ایشان همکار من بوده اما نمی توانم بگویم که او خوب یا بد بوده است. برای ایران آرزوی موفقیت دارم ولی من اینجا هستم و همه کوششم را برای موفقیت تراکتورسازی انجام می دهم.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2735

به "تبریز، لیکنز: تراکتورسازی سال گذشته یک تیم معمولی بود، ویلموتس تماسی با من نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریز، لیکنز: تراکتورسازی سال گذشته یک تیم معمولی بود، ویلموتس تماسی با من نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید