راز مشترک مدیران دیروز و امروز استقلال!

به گزارش راه ساری، اینکه مدیران استقلال چطور حاضر شدند با کسانی مذاکره نمایند که باعث هرج و مرج مجازی و توهین های بی شمار و شبانه به فوتبال ایران شده اند، به همان جمله معاون سابق برمی شود که می گوید بروید سوال کنید...

راز مشترک مدیران دیروز و امروز استقلال!

شفر بازیکنان جدید را نمی خواست، شما سوال کنید این بازیکنان جدید را چه کسی آورده این کدهایی است که لا به لای جدل های مدیران سابق و فعلی استقلال شنیده می شود. بازیکنان قبلی عوامل شکست و بدهی به حساب می آیند و بازیکنان جدید نقطه قوت درایت و انتخاب های معقول. اما حالا همه می پرسند که چرا وینفرد شفر پاتوسی یا ایسما را نمی خواست و روی دیگر بازیکنان اصرار داشت؟

آنچه در لا به لای کشکمش های انتقال بازیکنان خارجی استقلال می توان به آن توجه کرد یک اسم آشناست که باعث بسیاری از حاشیه های استقلال شده و خواهد شد. فردی به نام ر - ق. کسی که تیام را به استقلال معرفی کرد اما هنگام امضای قرارداد او به فرودگاه تهران نیامد. او که در ماجرای فرستادن تیام به کویت و دریافت پیش پرداخت باعث دردسرهایی شد که مدیران وقت استقلال را مجبور کرد تا برای آزاد کردن مهاجم سنگالی هزینه اضافی را به تیم الکویت پرداخت نمایند. دعواها از همان جا آغاز شد که تیام به سمت شفر متمایل شد و از مدیربرنامه های شفر استفاده کرد تا در جریان مذاکرات دوباره خود با استقلال با راهنمایی و یاری شفر و دوستانش به خواسته ای جدید برسد که در نهایت راهی امارات شد و همان داستان هایی که همه می دانیم. دوستان شفر تیام را از دستان همان مدیر برنامه ایرانی در بلژیک درآوردند تا او به تلافی این اقدام تخریب استقلال را آغاز کند، همانی که چند هفته قبل از این ماجرا، معاون استقلال را دکتر زحمتکش و کاردان معرفی می کرد ناگهان در صفحات اینستاگرامی خود مدعی صدای واقعی هواداران شد و علیه همان دکتر و شفر و پسرش ساشا دست به اصطلاح افشاگری هایی زد و آنها را زیاده خواه معرفی می کرد تا جایی که حتی از حمله به وزیر ورزش، تحریک هواداران برای شورش علیه وزارت ورزش، قرار دادن شماره تماس های شخصی افراد در لایوهای اینستاگرام و اتفاقات بسیار دریغ نکرد، آن هم نه برای اینکه معترض شرایط استقلال باشد، تنها به این دلیل که تیام از دست او درآمده بود و مدیران آن وقت استقلال و شفر راستا خودرا برای دور زدن انتخاب نموده بودند. داستان مدیر برنامه مشترک تیام، جباروف، گرو، نیومایر و شفر برای همه روشن است. این وقاحت و بی احترامی علیه وزیر ورزش، مدیران استقلال، حتی تیم پرسپولیس و تراکتورسازی تا مدتها ادامه داشت تا جایی که نقطه سر خط و برای آرامش دوباره استقلال آتش بس گفت. در خصوص اینکه این فرد چه سابقه ای دارد و چه کارهایی در اروپا و قطر و برزیل انجام داده از لا به لای گزارش روزنامه های خارجی چندین مورد را خواهیم نوشت.

ولی موضوع امروز کدهای طرفین در خصوص اوردن و نیاوردن بازیکنان خارجی است، جایی که شفر بعد از حمله های ناتمام این فرد علیه خودش و پسرش حاضر نبود استقلال به وسیله این فرد یا واسطه اش دوباره در استقلال جان بگیرد و قد علم کند، اما مدیران فعلی استقلال خواسته یا ناخواسته در همان راستا تیام سازی قدم برداشتند و با همان فرد که علیه وزیر ورزش مطالب زیاد غیر واقعی را منتشر نموده بود همکاری خود را اغاز کردند، چند ماه قبل از اینکه انتقال های جدید انجام شود، همبن فرد از خطیر به عنوان یک دکتر تحصیل نموده و کاردان و بین المللی تعریف می کرد و مدعی بود در تماس با فتحی یا ارسال ایمیل راهکارهای بین المللی را به آنها گوشزد خواهد نمود، اما کلید تمام ماجراهای جدید به یک پست اینستاگرامی ختم می شود که نشان می دهد در زمان مذاکرات با ایسما گونسالوس همین فرد هم حضور داشته است.

این عکس دوماه دیرتر و بر اساس هیجان زدگی این فرد منتشر شد اما کدها، محل عکس ها و لباس هایی که ایسما گونسالوس به تن دارد حاکی از این است که پشت ماجرای انتقال دو باریکن خارجی جدید استقلال حضور داشته است. یعنی اینکه مدیران استقلال با اینکه می دانستند این فرد عجیب که علیه فوتبال و وزیر ورزش تا کجا پیش رفته بود باز هم باب مذاکره با او را باز کردند. خطیر آن روزها مدعی بود که گونسالوس را به وسیله یک ایحنت خارجی پیدا نموده و در ترکیه مذاکره نموده است اما در عکس دسته جمعی یک ایرانی دیگر هم دیده شد که بعدها خود را مدیر برنامه اصلی ایسما و پاتوسی معرفی کرد و جنجال های نژادپرستی را به راه انداخت. اما همان ر - ق یک عکس دیگری منتشر کرد که نشان می داد در همان هتل و بیرون از قاب عکس نمایشی، کارگردان این انتقال بوده و تنها دلیل غیبت او حملات شدید قبلی و سابقه بدش بود. لباس های ایسما، فضای هتل و ... به وضوح نشان می دهد که دشمن اصلی وزارت ورزش در این انتقال منافعی داشته و علیرغم تمام اشکالات و اشتباهات و بی احترامی هایش باز هم جای خود را در این باشگاه باز نموده است.

ولی اینکه مدیران استقلال چطور حاضر شدند با کسانی مذاکره نمایند که باعث هرج و مرج های مجازی و توهین های بی شمار و شبانه به فوتبال ایران شده اند، به همان جمله معاون سابق برمی شود که می گوید بروید سوال کنید چه کسانی این باریکنان جدید را اورده اند. اینجا موضوع کیفیت خوب یا بد خارجی های استقلال نیست بلکه جدل شان در خصوص آدم هایی است که از نگاه هر دو طرف سابقه خوبی از خودشان به جا نگذاشته اند، نه شفر با اصرار برای خرید گرو و نیومابر که هزینه های اضافی به جا گذاشتند نه امروزی ها که به متقدان بی ادب استقلال لبخند می زنند.

12

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2693

به "راز مشترک مدیران دیروز و امروز استقلال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز مشترک مدیران دیروز و امروز استقلال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید