تبریز، محمد تقوی: معین نیست که حتی نیم ساعت دیگر در تراکتورسازی باشم یا نه، آن چیزی که می خواهم هنوز در تیمم نیست

به گزارش راه ساری، محمد تقوی، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی نسبت به آینده خود در این تیم اطمینان ندارد و نمی داند نیم ساعت دیگر در جمع سرخپوشان خواهد بود یا خیر.

تبریز، محمد تقوی: معین نیست که حتی نیم ساعت دیگر در تراکتورسازی باشم یا نه، آن چیزی که می خواهم هنوز در تیمم نیست

به گزارش خبرنگاران از تبریز، محمد تقوی، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر ذوب آهن اصفهان گفت: ابتدا می خواهم از طرفداران مان تشکر کنم. من آدم زبان بازی نیستم و به نظرم تیم همیشه باید کوشش کند تا طرفداران را خوشحال کند. زمانی ما می توانیم به حرف مان عمل کنیم که پیروز شویم و آن را تقدیم به طرفدارانی کنیم که همیشه مدیون آنها هستیم. من همیشه سپاسگزار طرفداران خونگرم تراکتورسازی هستم.

وی در پاسخ به این سؤال که این طرفداران چقدر روی عملکرد تراکتورسازی تأثیرگذار هستند، گفت: تیم بدون طرفدار معنا ندارد و ما یک تیم با 80 هزار نفر تماشاگر هستیم. همان طور که استوکس در پیروزی تراکتورسازی سهیم است، طرفداران هم همان اندازه سهم دارند. وقتی طرفدار نباشد، فوتبال معنا ندارد. اگر طرفدار نباشد، پیروزی هم به دست نمی آید و معنایی ندارد. ما در آبادان بازی کردیم که من بی روح ترین فوتبال را در عمرم دیدم. طرفداران برخی تیم ها شاید به اندازه تعداد انگشتان یک دست هم نباشند و این به فوتبال ضربه می زند. به نظرم طرفداران تراکتورسازی سرمایه فوتبال ایران هستند که ما باید به آنها با پیروزی هایی که به دست می آوریم، روح بدهیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درباره تاکتیک تیمش گفت: من هنوز از تیم راضی نیستم. ما فقط می توانیم بگوییم که از گذشته بهتر شدیم و نمی توانم بگویم که خوب هستیم. به بازیکنانم گفته ام که پتانسیل شما بهتر و بیشتر از این است. با این حال اکنون نمی توانم تاکتیک و ترکیب تیمم را بگویم. ما همیشه یک روش خاص داریم و چیزی که می توانم بگویم، این است که اینجا همه تیم ها با یک روش بازی می نمایند که این بد نیست، اما ما باید سعی کنیم همیشه با یک تاکتیک به زمین نرویم. ما بعد از بازی با استقلال خوزستان که نتیجه ارزشمندی کسب کردیم، مقابل سپیدرود هم توانستیم نتیجه ارزشمندی کسب کنیم. علیرضا نقی زاده در بازی های اخیر تأثیرگذارترین بازیکن ما بود، همچنین اشکان دژاگه در بازی های اخیر تأثیر زیادی در بازی های ما داشت که این بازیکنان را نداریم، اما نفرات جایگزین می توانند تأثیرشان را روی تیم بگذارند.

تقوی درباره ساده گل خوردن تیمش و برنامه اش برای جلوگیری از این اتفاق چیست، اظهار داشت: گلی که مقابل پیکان خوردیم را گل حساب نمی کنم، اما دو گلی که قبل از آن بازی خوردیم، به دلیل نبود تمرکز بود، نه بحث فنی. در فوتبال در دو ثانیه همه چیز عوض می گردد. در بازی با پیکان بازیکنان ما بعد از گلزنی 80 دقیقه تمرکز داشتند و این را ستایش می کنم. اشتباه هم جزئی از فوتبال است و کسی نمی تواند بگوید من اشتباه نمی کنم. باید اشتباهات را کم نموده و تمرکزمان را بیشتر کنیم. در حال حاضر به بازیکنی احتیاج ندارم، چون معین نیست که حتی نیم ساعت دیگر من در تیم باشم یا نه و به همین دلیل من نمی توانم در این خصوص صحبت کنم. بعد از گلی که فروزان خورد، به او گفتم برود و با مردم روبه رو گردد، چون نباید از اشتباه ترسید. فروزان اشتباه کرد، اما با تمام توان در دقایق دیگر بازی درون دروازه ایستاده بود.

وی اضافه نمود: من این فصل دخالتی در جذب بازیکنان نداشتم، بلکه یکسری بازیکن به من دادند که با آنها کار کنم. من دوست دارم خودم بازیکنانم را جذب کنم تا به روشی که دوست دارم بازی کنیم. بازیکنانم کامل هستند، اما آن چیزی که من می خواهم هنوز در تیمم نیست. بازیکنان همه کوشش شان را می نمایند، اما آنچه که می خواهیم هنوز در تیم فراهم نشده و باید کوشش بیشتری کنیم. شاید این مشکل هم از من باشد که برای رفع کردن مسائل احتیاج به وقت داریم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی با تمجید از بازیکنانش توضیح داد: می خواهم این را بگویم که من بهترین بازیکنان ایران نه، بهترین بازیکنان دنیا را دارم. آنها با حرفه ای گری تمام مسائل تاکتیکی را گوش نموده و در زمین اجرا می نمایند. شاید شما در دفتر و کتاب بتوانید بهترین باشید، اما در عمل هم باید این اتفاق بیفتد و بازیکنان ما در زمین به خوبی دستورات را پیاده می نمایند که این کار بسیار سختی است.

تقوی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه برنامه ای برای هوای سرد و بارانی تبریز دارید؟، گفت: به چیزهایی که نمی توانیم تغییرشان دهیم، فکر نمی کنیم. تنها چیزی که به آن فکر می کنیم، نوع بازی تیم مقابل و وضعیت بازیکنان خودمان است. دلیلی ندارد به شرایط آب و هوایی فکر کنم.

وی درباره اینکه می گوید وضعیتش روی نیمکت تراکتورسازی معین نیست و اگر قرار باشد کسی جایگزین او گردد چه توصیه ای برای جذب بازیکن دارد، گفت: من فقط یک تیم به سرمربی بعدی تحویل می دهم. شاید یکی از خوش شانس ترین مربیان تاریخ ایران باشم که در این مقطع تراکتورسازی را تحویل گرفتم. شاید برخی در خواب هم این وضعیت را نبینند که سرمربی این بازیکنان باشند. این موضوع در خاطر من می ماند. روزی که من با تراکتورسازی قرارداد بستم، طرفدار این تیم بودم.

تقوی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تا کنون صحبتی درباره تغییر نیمکت یا رفتنش نمی کرد و آیا اتفاق جدیدی افتاده و مربی جدیدی قرار است به تراکتورسازی بیاید که این گونه صحبت می نماید، گفت: مربی همیشه وضعیتش همین طور است. من همیشه ساکم آماده و روی دوشم است که همیشه آماده رفتن باشم. مهمترین موضوعی که من دارم، بحث آموزشگاه است. اکنون هم دو بازیکن از آموزشگاه به تیم آوردم و تا زمانی که باشم، وضعیت همین است و از آموزشگاه تراکتورسازی بازیکنانی را به تیم اصلی منتقل می کنم. هر کجا هم باشم، بازیکنان بومی و جوان برای من در اولویت قرار دارند. تیم تراکتورسازی باید بومی گردد، چون به اندازه کافی بازیکن دارد. برای تیم هایی که می خواهند قهرمان شوند، باید بازیکن باتجربه هم باشد، اما اعتقاد دارم این تیم باید بومی هم گردد. به نظرم آذربایجان به اندازه کافی هم بازیکن برای بومی شدن تراکتورسازی دارد.

وی در مورد اینکه محسن فروزان در بازی با پیکان اشتباه عجیبی داشت و حتی امکان مصدومیت او نیز وجود دارد که با توجه به نداشتن جایگزین این مسئله برای تراکتورسازی مشکل ایجاد می نماید و آیا برنامه ای برای جذب دروازه بان بزرگ دارد یا نه، گفت: از حالا برای نیم فصل نمی توانیم کاری کنیم. خوشبختانه بازیکنانی داریم که می توانند در چند پست بازی نمایند. از وقتی آقای اسفندیاری به اینجا آمده است، همیشه وقتی با من صحبت می نماید، از آمادگی خوب حیدری و محمدیان می گوید. فاصله آنچنانی بین بچه ها نیست و اگر فروزان هم نباشد، بازیکنانی داریم که بتوانند جای او را پر نمایند. من دغدغه ای ندارم، چرا که جوان ها می توانند جایگزین خوبی باشد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 655

به "تبریز، محمد تقوی: معین نیست که حتی نیم ساعت دیگر در تراکتورسازی باشم یا نه، آن چیزی که می خواهم هنوز در تیمم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریز، محمد تقوی: معین نیست که حتی نیم ساعت دیگر در تراکتورسازی باشم یا نه، آن چیزی که می خواهم هنوز در تیمم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید