قلعه نویی بازیگر فیلم بازگشت

به گزارش راه ساری، امیر قلعه نویی اگر هفته های زجر آور را به سلامت پشت سر بگذارد شاید دوباره جام قهرمانی لیگ را در نزدیکی دستهایش احساس کند. بازی های سخت پیش روی او است.

قلعه نویی بازیگر فیلم بازگشت

به گزارش خبرنگاران ، امیرقلعه نویی پس از سال ها بازگشتی شبیه به روزهای اوجش به لیگ برتر داشته است. او بعد از قهرمانی در لیگ دوازدهم با استقلال دو فصل پی در پی با این تیم ناکام بود و برخلاف تمایلاتش ناچار به ترک اردوگاه آبی شد. امیر در آن ایام و بعد از قهرمانی با شکوه با استقلال شاید تصور می کرد 10 سال سکان راهنمایی محبوبش را برعهده خواهد گرفت اما حاشیه ها و تصمیم های گاها غلط در حوزه های فنی و غیر فنی موجب شد استقلال را ترک کند. گرچه نباید اشتباه های مدیریتی آن موقع را هم در وضعیتی که برای موفق ترین سرمربی لیگ برتر به وجود آمده بود، بی اثر دانست.

بعد از آن جدایی نا میمون قلعه نویی در زمان اندکی روی نیمکت ملوان نشست. شاید انزلی می توانست میعاد گاه دوباره اش باشد اما تجربه کار در ملوان کوتاه بود. امیر حتی به هفته پنجم هم نرسید. جدایی قلعه نویی از انزلی بر وجهه قهرمان اش خدشه وارد نموده بود و شاید همین باعث شد تا اندک زمانی خانه نشینی را به ادامه فعالیت ترجیح دهد. قلعه نویی در روزهای سکوت در پی اتخاذ تصمیم درست تری بود تا تجربه ملوان دوباره تکرار نشود.

خانه نشینی البته چندان هم ره آورد تلخی برایش به همراه نداشت. عقبه پر رنگ و آن قهرمانی های پی در پی با استقلال و سپاهان باعث شد تا مدیران باشگاه تراکتورسازی دوباره سراغش را بگیرد و امیر هم با اندکی تانی دوباره راه تبریز را در پیش بگیرد. انتخاب تبریز تلفیقی از احساس و منطق بود اما تراکتور نیز باعث نشد تا او سکوی قهرمانی لیگ برتر و حتی جام حذفی را دوباره زیر پا احساس کند. دستاوردی که بارها تجربه اش نموده بود. امیر در تراکتورسازی ثبات نسبی ایجاد کرد اما سرنوشتش با این تیم هم به جدایی کشید و او از تیمی سر در آورد که مدیرش از سال ها قبل عمیقا در فکر استخدامش بود. همکاری با سعید آذری مدیری که قلعه نویی را همواره در آمالش می دید البته برای آذری دستاورد آن چنانی به همراه نداشت و تنها کسب سهمیه بود که ذوب آهن را بار دیگر به آسیا رساند اما سبک و سیاقی که در آن دوران ذوب آهن با مربیگری امیر قلعه نویی به پا کرد موجب شد مدیران سپاهان در پس پرده با سعید آذری بر سر انتقال امیر به این تیم به توافق نهایی برسند. درواقع امیر بود که از این انتخاب نفع برد نه آذری.

امیر قلعه نویی به جایی بازمی گشت که دوران باشکوهی را با آن تیم تجربه نموده بود. سپاهان حدفاصل لیگ دهم تا یازدهم با امیر یکی از بهترین سپاهان های تاریخ بود. با بازیکنانی همچون ترائوره، سید جلال، رحمتی، جانواریو و خیلی های دیگر. آن سپاهان به گفته امیر که بارها تکرارش کرد، اگر حفظ می شد شاید می توانست رویای قهرمانی ااش در آسیا را با حقیقت پیوند زند اما سیاستگذاری های نه چندان آینده نگرانه موجب از هم پاشیدگی سپاهان در مهم ترین دوران شد و امیر این تیم را در بد زمانی ترک کرد تا اصفهان نیز از صعود دوباره به فینال لیگ قهرمانان آسیا و حتی قهرمانی محروم بماند.

قلعه نویی حالا دوباره به سپاهان بازگشته است. درست مانند تراکتورسازی و درست مانند بازگشت هایش به استقلال. این بازگشت اما با بازگشت او به تراکتورسازی می تواند متفاوت باشد. قلعه نویی لیگ را با سپاهان لیگ هجدهم بسیار امیدوار کننده شروع نموده است. تیمی با خط آتشی رعب آور. با بازیکنانی که می توانند تیقفوسی های اصفهان را به یاد دوران با شکوه قهرمانی های پی در پی در لیگ بیندازند. تیم قلعه نویی تنها با یک امتیاز کمتر از پدیده هفده امتیازی تا خاتمه هفته هشتم در رتبه دوم واقع شده است ویک لغزش از تیم شگفتی ساز و قابل احترام پدیده کافی است تا امیر و سربازانش صدر جدول را دودستی بچسبند. -

قلعه نویی برای رسیدن به این جایگاه روزهای اعصاب خرد کنی در پیش خواهد داشت. به این نام ها توجه کنید: نساجی، استقلال، سایپا، پرسپولیس، ماشین سازی، پدیده، استقلال خوزستان. این ها حریفان باقی مانده قلعه نویی در روزهای آتی لیگ محسوب می شوند. به جز ماشین سازی و استقلال خوزستان باقی تیم های مقابل او انگیزه خواهند داشت. حتی نساجی که روی نیمکتش جواد نکونام را دارد. جنگی تمام عیار پیش روی امیر قعله نویی است. هفته هایی زجر آور و پر فراز و نشیب که می تواند او را به چالش بکشد. شاید به همین سبب است که وقتی تابش، مدیرعامل باشگاه سپاهان اعلام می نماید که از قلعه نویی قهرمانی می خواهیم امیر حرف های دیگری می زند. قلعه نویی دشواری های روزهای آتی را به خوبی می داند.

قلعه نویی اما یک چیز را خوب می داند. این آخرین فرصت است. آخرین فرصت برای اینکه او دوباره طعم شیرین قهرمانی در لیگ را بچشد. مجالی برای نشستن روی جایگاه پادشاهی لیگ و اینکه او را از 5 ستاره بودن به 6 ستاره بودن بدل سازد. حتما امیر می داند که راه بازگشت به استقلال نیز از همین جا می گذرد. از سپاهان، از سکوی قهرمانی لیگ. از نصف دنیا.

حال شاید بازگشت به استقلال همین فصل آتی اتفاق نیفتد و شاید حتی به درازا بکشد اما یک قهرمانی دیگر او را احیاء خواهد نمود. چه بسا برای ماندن دوباره در اصفهان همین قهرمانی کافی باشد.

11-1

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 382

به "قلعه نویی بازیگر فیلم بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی بازیگر فیلم بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید