تخلفات بخش خدمات کمتر از بخش کالایی در گیلان

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/گیلان رییس سازمان صمت گیلان گفت: سال گذشته گزارشات تخلف در بخش خدمات استان کمتر از بخش کالایی بوده است.

تخلفات بخش خدمات کمتر از بخش کالایی در گیلان

فرهاد دلق پوش از تشکیل 252 فقره پرونده قاچاق کالا توسط بازرسین این سازمان در سال گذشته اطلاع داد و گفت: این پرونده ها در نتیجه انجام بیش از 7 هزار و 178 مورد بازرسی در قالب گشت های مشترک با سایر دستگاههای متولی و بازرسی های مستقل به صورت متوالی در طول سال اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد بازرسی ها در قالب طرح های نظارتی در زمینه های مختلف در طول سال متفاوت است، افزود: این اقدامات غیر از انجام طرح های عمومی در حوزه نظارت بازرسی سازمان صمت به وسیله طرح مبارزه با قاچاق پوشاک، طرح مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی، طرح مبارزه با قاچاق محصولات دخانی و همچنین طرح نوار ساحلی با رویکرد مبارزه با کالای قاچاق به صورت ویژه در طول سال 98 اجرا شده است.

دلق پوش از تعداد کل بازرسی های اجرا شده در زمینه قاچاق را 6303 فقره در حوزه صنفی دانست و اعلام نمود: سهم بیشتر کالاهای مکشوفه در بخش غیر صنفی با یک هزار و 175 فقره در سال گذشته بوده است که کلیه پرونده های متشکله پس از صورتجلسه به اداره کل تعزیرات برای اعمال قانون ارسال شدند.

دلق پوش توضیح داد: ارزش ریالی پرونده های متشکله بعنوان کالای قاچاق مکشوفه از مبلغ 7 میلیارد و 215 میلیون ریال در سال 98 تجاوز نموده است و قطعاً با متخلفین کالای قاچاق به منظور حمایت از تولیدات داخلی با قدرت و شدت برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی با اشاره به وصول و ثبت 5 هزار 895 مورد گزارش مردمی تخلف به معاونت نظارت و بازرسی به این سازمان گفت: یک هزار و 585 مورد از این گزارشات توسط 160ناظر افتخاری به صورت نامحسوس در سطح استان گزارش شده است.

وی مجموع بازرسی های اجرا شده سال گذشته را بیش از 213 هزار مورد بیان کرد و گفت: این بازرسی ها منجر به تشکیل 8 هزار 709 پرونده به طور کلی به ارزش افزون بر 456 میلیارد ریال شده که 841 مورد این پرونده ها با ارزش بیش از 10 میلیون ریال بوده است.

رئیس سازمان صمت گیلان دسترسی آسان مردم برای گزارش تخلفات صنفی به وسیله سامانه 124 ستاد خبری سازمان را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: در سال گذشته همکاران ما فقط در ستاد خبری 124 این سازمان بیش از 4 هزار و 966 مورد گزارش تخلف رابه ثبت رسانده اند که 237 مورد آن به وسیله پیامگیر این سامانه بوده که مورد آنالیز و اعمال قانون قرار گرفته است.

وی عمده تخلفات محرز شده را با ثبت رکورد 6 هزار و 67 مورد در بخش کالایی توصیف کرد و گفت: در بخش خدمات با ثبت یک هزار 413 مورد شاهد گزارشات تخلف کمتری نسبت به بخش کالایی در سال گذشته بوده ایم که در مجموع 7 هزار 480 مورد تخلف محرز شده در این دوبخش ثبت شده است.

visaro.ir: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

sloblag.com: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8732

به "تخلفات بخش خدمات کمتر از بخش کالایی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلفات بخش خدمات کمتر از بخش کالایی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید