ترامپ خواهان سخت گیری در فروش سلاح شد

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور آمریکا که همیشه یکی از حامیان سرسخت لابی انجمن ملی سلاح در این کشور بوده است، امروز دوشنبه با اشاره به کشتارهای اخیر در این کشور خواهان سخت گیری در قوانین فروش سلاح شد.

ترامپ خواهان سخت گیری در فروش سلاح شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که انتقادها از مواضع دونالد ترامپ و دولت جمهوری خواه او در قبال قوانین حمل سلاح در آمریکا با توجه به حملات مرگبار روزهای اخیر در ال پاسو و دیتون تشدید شده، حالا ترامپ خواستار تغییر قوانین و سخت گیری ها درباره فروش سلاح در آمریکا شده است.

رئیس جمهور آمریکا در سه پیغامی توییتری با گذشت دو روز از حمله مسلحانه در شهر اِل پاسو ایالت تگزاس و یک روز بعد از کشتار در شهر دیتون ایالت اوهایو که در مجموع 30 کشته و 40 زخمی برجای گذاشته است، به اظهارنظر درباره قوانین حمل سلاح و اصلاح قانون مهاجرت پرداخته است (دریافت جزئیات بیشتر درباره حملات اخیر در آمریکا اینجا و اینجا).

دونالد ترامپ روز دوشنبه نوشت: ما نمی توانیم اجازه بدهیم که خون کسانی که در ال پاسو تگزاس و دیتون اوهایو کشته شدند، هدر برود. این موضوع برای آنهایی که به شدت زخمی شده اند هم صادق است. ما هرگز نمی توانیم آنها را فراموش کنیم.

سخنرانی ترامپ در لابی انجمن ملی سلاح آمریکا

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: جمهوری خواستار و دموکرات ها باید با هم متحد شده و (درباره فروش سلاح قانونی) برای آنالیز قوی سوابق وضع نمایند و شاید هم این قانون را با اصلاح قوانین مهاجرت که به شدت به آن احتیاج وجود دارد، در هم بیامیزند. ما باید از دل این دو حادثه تاسف بار، اتفاق خوبی رقم بزنیم.

اظهارات ترامپ درباره اصلاح قوانین فروش سلاح در حالی مطرح شده که او چه در زمان کارزار انتخابات ریاست جمهورس 2016 و چه بعد از آغاز ریاست جمهوری اش، از حامیان سرسخت حق حمل سلاح و مدافع لابی ائتلاف ملی سلاح بوده است.

آزادی حمل سلاح در آمریکا موجب شده تا سالانه چند ده هزار نفر در حوادث مرتبط با سلاح در این کشور جان خود را از دست بدهند. با روی کار آمدن ترامپ شمار تیراندازی ها در آمریکا روند افزایشی داشته است.

رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگری از پیغام های توییتری امروز خود، از پوشش خبری رسانه های این کشور و آنچه که او رسانه های اخبار جعلی خوانده است، به شدت انتقاد کرد.

ترامپ نوشت: رسانه ها در کشور ما در زمینه زندگی و ایمنی مسئولیتی بزرگ دارند. رسانه های اخبار جعلی به تلنبار شدن خشم و عصبانیتی که طی سال های طولانی گذشته ایجاد شده است، یاری نموده اند. پوشش خبری منصفانه، متوازن و غیرمتعصبانه باید آغاز گردد وگرنه این مسائل وحشتناک بدتر خواهند شد.

م

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4146

به "ترامپ خواهان سخت گیری در فروش سلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواهان سخت گیری در فروش سلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید