(تصاویر) دیواره تئاتر شهر و ترک هایی که مرمت نمی شوند

به گزارش راه ساری، تئاتر شهر به سبب موقعیتش در پارک دانشجو با تعامد چند متولی روبه روست. از سوی متولی داخل ساختمان با وزارت ارشاد است و پس از یک دوره مرمت در دو سالن سایه و قشقایی و تغییراتی در کارگاه نمایش و پلاتوها، تعمیرات و مرمت تئاتر شهر - که قرار بود در چهارسو و سالن اصلی ادامه یابد - نیمه کاره می ماند.

(تصاویر) دیواره تئاتر شهر و ترک هایی که مرمت نمی شوند

خبرنگاران- دیواره بیرونی تئاتر شهر این روزها زخم های عظیمی بر تن خود تحمل می نماید و هیچ نهاد مسئولی اقدامی بر مرمت این بنا نمی نماید.

ترک های عمودی بر بدنه و پوسته بیرونی تئاتر شهر از مدت ها پیش ظاهر شده بودند؛ اما این روزها که اطراف تئاتر شهر به واسطه رفتن دستفروش ها کمی آرام تر و خلوت تر شده است، این فرصت را ایجاد می نماید تا دریابیم تئاتر شهر در محاصره آن همه هیاهو، چه زخم هایی بر تن داشته است. ترک های عمودی تئاتر شهر در میانه پوسته بیرونی به سمت بالا در حال رشد است.

این وضعیت را باید در کنار آسیب های جدی به آجرها و کاشی های تئاتر شهر اضافه نمود. در گذشته نیز مدیریت تئاتر شهر برای جلوگیری از تخریب درها ورودی اقداماتی اتخاد کرد که کمی به جلوه های این درها خدشه وارد نموده است.

در سال های اخیر بارها بحث حریم تئاتر شهر مطرح شده است؛ اما پس از برچیده شدن حصار تئاتر شهر تاکنون اتفاق خاصی در این باره رخ نداده است.

تئاتر شهر در تاریخ 30 تیر 1384 به شماره 12276 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است و این بدان معناست هر گونه مرمت و تعمیرات در تئاتر شهر می بایست با نظارت میراث فرهنگی رخ دهد؛ اما بر سر مرمت گری این ساختمان زیبا به نظر احتیاج به یک همگرایی سازمانی وجود دارد.

تئاتر شهر به سبب موقعیتش در پارک دانشجو با تعامد چند متولی روبه روست. از سوی متولی داخل ساختمان با وزارت ارشاد است و پس از یک دوره مرمت در دو سالن سایه و قشقایی و تغییراتی در کارگاه نمایش و پلاتوها، تعمیرات و مرمت تئاتر شهر - که قرار بود در چهارسو و سالن اصلی ادامه یابد - نیمه کاره می ماند. با این حال بخش بیرونی تئاتر شهر در اختیار شهرداری است و در طی سال های گذشته، این نهاد هیچ واکنش مثبتی برای بهبود یا مرمت فضای بیرونی تئاتر شهر ننموده است.

هر چند در دوره 15 جشنواره عروسکی، به همت مرضیه برومند، پس از چند سال تن تئاتر شهر توسط شهرداری تهران شسته می گردد؛ اما اتفاقات بزرگتری چون مرمت صفه تئاتر شهر رخ نمی دهد.

به نظر می رسد مرمت پوسته بیرونی تئاتر شهر احتیاجمند همگرایی شهرداری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی است، رویدادی که تا به امروز رخ نداده است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: زندگی امروز
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1629

به "(تصاویر) دیواره تئاتر شهر و ترک هایی که مرمت نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) دیواره تئاتر شهر و ترک هایی که مرمت نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید