تعطیلات طلایی برای پاک کردن لکه های زشت، فرهنگ هم تعطیل بود؟

به گزارش راه ساری، خبرنگاران - گروه ورزشی: نوزدهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر در هفته بیست و یکم متوقف شده و هنوز معین نیست این مسابقات به خط سرانجام خواهد رسید یا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تصمیم دیگری برای مشخص تکلیف این دوره خواهند گرفت.

تعطیلات طلایی برای پاک کردن لکه های زشت، فرهنگ هم تعطیل بود؟

لیگ نوزدهم در حالی به هفته بیست و یکم رسید که جدا از مسائل فنی، اتفاقات حاشیه ای، درگیریها و تنش های مختلفی بین مربیان و بازیکنان و تماشاگران رخ داد و کمتر هفته ای را شاهد بودیم که یا روی نیمکت ها، یا داخل زمین و یا روی سکوها اتفاق ناخوشایندی رخ ندهد و روی چهره زیبای ورزش لکه های زشت ننشیند و بینندگان را آزار ندهد.

از درگیری لفظی مربیان در کنار زمین و رسانه ها گرفته تا زد و خورد بازیکنان داخل زمین و سنگ پرانی و توهین تماشاگران روی سکوها، همه در بیست و یک هفته لیگ نوزدهم خودنمایی کردند و چهره ای زشت از فوتبال را به تصویر کشیدند.

در این میان بعضی کارشناسان و اهالی فوتبال نقدها خود را به این فرایند مطرح کردند و انتظار داشتند باشگاه هایی که عنوان فرهنگی - ورزشی را بر سر در خود دارند، با این ناهنجاری ها برخورد نمایند. اما هر چه لیگ جلوتر رفت کمتر شاهد اصلاح این رفتارها بودیم.

تعطیلی طولانی مسابقات فوتبال ناشی از شیوع و گسترش کرونا این فرصت را به مدیران باشگاه های فرهنگی - ورزشی داد تا اگر می خواهند سروسامانی به این شرایط بدهند قدم بردارند و با آموزش هایی که به مربیان، بازیکنان و لیدرها و طرفداران خود می دهند زمینه را برای پاک شدن رفتارهای ناشایست و زیبا تر شدن فوتبال فراهم نمایند.

اما آیا باشگاه های فرهنگی - ورزشی لیگ برتر در طول چند ماه تعطیلی رقابت های لیگ برتر برای این موضوع برنامه ای داشتند؟ آیا توانستند با انجام آموزش های آنلاین و یا روش های دیگر در ابزارهای اطلاع رسانی خود تأثیری در بعضی عوامل خود داشته باشند تا آنها ایرادهایشان را رفع نمایند و اصلاح شوند؟

با شناختی که از مدیران و مسئولان باشگاه ها وجود دارد می توان حدس زد همانطور که ورزش در ایام کرونا تعطیل بود و مسابقه ای برگزار نشد، فرهنگ هم برای آنها تعطیل بوده و کوچک ترین قدمی برای استفاده از این فرصت طلایی برنداشته اند.

این در حالی است که آموزش لیدرها و طرفداران و بوقچی ها در این فرصت می توانست شرایط را برای انجام امور فرهنگی بهتر باشگاه ها در ادامه مسابقات لیگ نوزدهم و یا دوره های آینده فراهم کند. اما بعید به نظر می رسد باشگاهی به این امر توجه نموده باشد و به وسیله فضای مجازی، سایت و یا ابزارهای دیگر اطلاع رسانی خود با مربیان، بازیکنان و طرفدارانش ارتباط گرفته باشد و کار فرهنگی نموده باشد.

گروه ورزشی خبرنگاران در تبادل نظر با مدیران، مسئولان و معاونان باشگاه های مختلف این پرسش را از آنها خواهد داشت که آیا در این فرصت مناسب اقدامی برای تصحیح بعضی ناهنجاری ها و بداخلاقی ها در باشگاه خود انجام داده اند یا خیر؟

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کانادا: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8856

به "تعطیلات طلایی برای پاک کردن لکه های زشت، فرهنگ هم تعطیل بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلات طلایی برای پاک کردن لکه های زشت، فرهنگ هم تعطیل بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید