معین نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی تهران براساس نرخ تورم

به گزارش راه ساری، دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص درصد افزایش نرخ کرایه های حمل ونقل عمومی توضیحاتی ارایه کرد.

معین نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی تهران براساس نرخ تورم

محمدعلی کرونی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد سخنان متفاوت مسئولان شهری و فرمانداری در مورد درصد محاسبه نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی گفت: برای اولین بار در لایحه بودجه 98، جدول نرخ کرایه ها در قالب تبصره های بودجه آمد که در زمان آنالیز بودجه؛ نرخ کرایه ها نیز به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه تصویب شد که شهرداری می تواند معادل حداکثر نرخ تورم اعلامی در خاتمه سال 97، نسبت به افزایش نرخ کرایه ها اقدام کند گفت: فرمانداری تهران نیز لایحه بودجه مصوب شورا را آنالیز کرد و ایرادی به این بند وارد ندانست چراکه در لیست ایرادات مصوبه بودجه به این موضوع اشاره نکرد و سقفی هم برای افزایش نرخ کرایه لحاظ نکردند.

کرونی با بیان اینکه در تبصره افزایش نرخ کرایه ها، هیچ عددی اعلام نشده و تنها مقرر شد براساس نرخ تورم، کرایه ها محاسبه گردد، ادامه داد: شهرداری تهران نرخ تورم را از مرکز آمار استعلام نموده و حالا منتظر اعلام نهایی هستیم تا کرایه ها براساس آن محاسبه گردد.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این مسئولان شهری اعلام نموده بودند که نرخ کرایه ها براساس نرخ تورم خاتمه سال 97، اعلامی از سوی مرکز آمار محاسبه خواهد شد اما غلامحسین آرام معاون فرماندار تهران گفت که شهرداری می تواند حداکثر 20 درصد کرایه حمل و نقل عمومی را در سال 98 افزایش دهد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2190

به "معین نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی تهران براساس نرخ تورم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی تهران براساس نرخ تورم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید