تغییرات آب وهوایی بدن انسان را از کار می اندازد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از فیوچریسم، طبق تحقیقات اخیر، تغییرات آب و هوایی در برخی از نقاط زمین به حدی شدید می شود که حتی کار کردن خارج خانه نیز تهدیدی برای جان انسان به حساب می آید.

تغییرات آب وهوایی بدن انسان را از کار می اندازد

مدل های جدید تغییرات آب و هوایی نشان می دهند در صورتیکه انتشار گازهای گلخانه ای کنترل نشود، میلیون ها نفر به خصوص در کشورهای در حال توسعه، در معرض سطح خطرناکی از گرما قرار می گیرند و این امر به به ایجاد تنش گرمایی منجر می شود. تنش گرمایی شرایط خطرناکی است که توقف فعالیت اعضای بدن را در پی دارد.

این درحالی است که استفاده از دستگاه های تهویه هوا تا حدودی از گرمای هوا می کاهد، اما با توجه به یک تحقیق سازمان ملل استفاده از این دستگاه ها شرایط آب وهوایی را بدتر می کند.

گابریل درایفون مدیر یکی از طرح های انستیتو نظارت و توسعه حافظ محیط زیست در این باره می گوید: اگر ما از روش هایی اشتباه برای تهویه استفاده کنیم، در حقیقت به افزایش دمای هوا و از بین رفتن خود کمک کرده ایم.

در حال حاضر نشانه هایی از این آینده خطرناک را می توان در برخی مناطق مشاهده کرد. به گفته دکتر جیمی لی یکی از پزشکانی که بیماران مبتلا به کووید19 را در سنگاپور درمان می کند، هم اکنون بسکمک از پزشکان که در شرایط آب وهوایی استوایی مشغول درمان بیماران هستند، باید لباس های حفاظتی ضخیم و سنگینی بپوشند. به زودی افزایش گرمای هوا این پزشکان را در معرض خطراتی قرار می دهد.

لی در این باره می گوید: تغییرات آب وهوایی یک هیولای بزرگ است و ما باید با تلاش هایی هماهنگ خود را برای آن آماده کنیم. در غیر اینصورت بهای گزافی می پردازیم.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10593

به "تغییرات آب وهوایی بدن انسان را از کار می اندازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات آب وهوایی بدن انسان را از کار می اندازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید