برترین هواپیمایی های دنیا در سال 2016 کدامند؟

به گزارش راه ساری، موسسه تحقیقاتی اسکای ترکس (Skytrax) سالانه شرکت های هواپیمایی دنیا را مورد آنالیز قرار داده و فهرست برترین ایرلاین های دنیا را از نظر کیفیت و استانداردهای خدمات منتشر می نماید. در ادامه با فهرست بیست ایرلاین برتر سال 2016 که توسط اسکای ترکس رتبه بندی شده اند، آشنا می شویم. با خبرنگاران همراه باشید.

برترین هواپیمایی های دنیا در سال 2016 کدامند؟

در فهرست رتبه بندی بهترین ایرلاین های سال 2016 که توسط اسکای ترکس ارائه شده، هواپیمایی امارات (Emirates) جایگاه اول را به دست آورده است. از این هواپیمایی که دفتر مرکزی آن در شهر دبی نهاده شده است در مراسم سالانه Farnborough Airshow تقدیر شد. در 15 سال اخیر، این چهارمین بار است که هواپیمایی امارات این افتخار را کسب می نماید.

تیم کلارک، رئیس هواپیمایی امارت در این باره گفته است:

مفتخریم که جوایز معتبر اسکای ترکس به ما تعلق گرفته است. ما در این هواپیمایی همیشه جلب رضایت مشتریان را اساس و سرلوحه همه کارهای خود قرار می دهیم و سخت کوشش می کنیم تا مشتریان، هر روز و در هر نقطه از دنیا، بهترین خاطرات را تجربه نمایند. دانستن این حقیقت که این جوایز و عناوین بر اساس آنالیز بازخوردهای مستقیم از جانب مسافران اهدا می شوند، بسیار لذت بخش و مسرور نماینده است، چرا که ما مطمئن می شویم کوشش هایمان در هواپیمایی امارات، تجربیات بی نظیری برای مسافران رقم زده است.

رتبه بندی های موسسه اسکای ترکس بر اساس بازخوردهای به دست آمده از 2/19 میلیون مسافر از 104 کشور مختلف به دست آمده اند. این نظرسنجی ها بیش از 280 ایرلاین و 41 معیار گوناگون از عملیات پرواز تا راحتی جایگاه و کیفیت خدمات را در بر می گیرد.

در ادامه با فهرست بیست ایرلاین برتر دنیا بر اساس نتایج نظرسنجی های اسکای ترکس آشنا می شویم.

20. بانکوک ایرویز (بانکوک Airways)

رتبه قبلی: 23

اگر به جنوب شرقی آسیا سفر نموده باشید حتما نام شرکت هواپیمایی بانکوک ایرویز به گوشتان خورده است. این ایرلاین تایلندی محبوب کسانی است که سفر با هواپیماهای ایرباس و ATR را ترجیح می دهند. سال جاری این هواپیمایی نه تنها توانست در فهرست بیست ایرلاین برتر دنیا قرار بگیرد، بلکه عناوین بهترین هواپیمایی منطقه ای و بهترین هواپیمایی منطقه ای در آسیا را نیز به دست آورد.

19. آستریا ایر (Austrian Airlines)

رتبه قبلی: 13

این هواپیمایی که بخشی از شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا است، در سال های گذشته با کارکنانش دچار مشکل شده بود، اما این مسائل، خللی در خدمات سطح بالای این هواپیمایی ایجاد نکرد. این ایرلاین جایزه بهترین خدمات به مشتریان را در اروپا از آن خود نموده است. این هواپیمایی حامل پرچم اتریش، از ناوگان تازه تجهیز شده ای شامل هواپیماهای دوربرد بوئینگ 767-300ER و 777-200 برخوردار است که از مبدأ وین پرواز می نمایند. مسافران پروازهای اقتصادی (اکونومی) این شرکت هواپیمایی، بهترین نمرات را به این هواپیمایی به خاطر خدمات کافی و کارآمد، کیفیت و سلامت غذاهای ارائه شده در پرواز و سرگرمی های متنوع داده اند. این ایرلاین یکی از اعضای استار الاینس (Star Alliance)، اولین و بزرگ ترین اتحاد شرکت های هواپیمایی در دنیا، است.

18. ویرجین استرالیا (Virgin Australia)

رتبه قبلی: 16

این ایرلاین که به عنوان بزرگ ترین هواپیمایی در کارنامه فعالیت های میلیاردر مشهور، ریچارد برانسون در مجموعه برند ویریجن شناخته می گردد، از زمان تاسیسش در سال 2000، رشد قابل توجهی در بازار مسافربری آسیا و اقیانوسیه داشته است. مثل سبک و سیاق همیشگی ویرجین، ناوگان این ایرلاین که شامل هواپیماهای ایرباس A330 و بوئینگ 777 است از طراحی داخلی با نورپردازی های زیبا و امکانات سرگرمی چون صفحه نمایش 9 اینچی مدرن بهره می برد.

17. ایر نیوزلند (Air New Zealand)

رتبه قبلی: 17

هواپیمایی نیوزلند، همیشه در جشنواره جوایز دنیای ایرلاین ها، در زمینه پروازهای اقتصادی، پیشتاز بوده است. ایرلاین کیوی (Kiwi)، اخیرا جوایز بخش پروازهای اکونومی نظیر بهترین کلاس و بهترین جایگاه های کلاس پرمیوم اکونومی دنیا را به دست آورده است. این پنجمین بار است که هواپیمایی نیوزلند، جایزه بهترین کلاس پروازی پرمیوم اکونومی را از آن خود میکند.

16. آسیانا (Asiana)

رتبه قبلی: 11

یک بار دیگر، هواپیمایی آسیانای کره جنوبی، جوایز بهترین پروازهای اقتصادی و بهترین خدمات پرواز اکونومی را از آن خود کرد. منتقدان اسکای ترکس، بالاترین نمره را به خدمات کارکنان این شرکت داده اند که دفتر مرکزی آن در سئول است. ناوگان هوایی آسیانا در حال حاضر به ایرباس ها و جت های بوئینگ تقریبا جدید مجهز است.

15. سوئیس اینترنشنال ایرلاینز (Swiss International Air Lines)

رتبه قبلی: 14

شرکت هواپیمایی بین المللی سوئیس در سال 2002 از بقایای شرکت ورشکسته سوئیس اِیر (Swissair) به وجود آمد و در حال حاضر یکی از اعضای خانواده لوفت هانزا است. این شرکت هوایی که دفتر مرکزی آن در بازل واقع است، ناوگان هوایی نسبتا جوانی متشکل از هواپیماهای پهن پیکر ایرباس A 330-300 و A340-300 برای پروازهای طولانی مدت در اختیار دارد.

با اینکه بعضی از مسافران این هواپیمایی از عدم راحتی جایگاه های پروازهای اکونومی یا اقتصادی شکایت دارند، بیشتر آن ها از خدمه پرواز این شرکت به دلیل خدمات و رفتار محبت آمیز راضی هستند.

14. ایرفرانس (Air France)

رتبه قبلی: 15

شرکت هواپیمایی ایرفرانس با صعود به رتبه چهاردهم اسکای ترکس درست یک سال بعد از بهبود 10 پله ای و به دست آوردن افتخار بهبودیافته ترین ایرلاین دنیا به تجدید حیات خود ادامه می دهد. با اینکه شرکت با مسائل اقتصادی و کشمکش هایی با کارکنان خود دست به گریبان بود، مجموعه خدمات جدیدی معرفی کرد که بسیار جالب توجه بود. یکی از این خدمات، کابینی تحت عنوان La Premiere است که شامل چهار سوییت اختصاصی فرست کلاس یا درجه یک می گردد.

ایرفرانس، سال جاری دو جایزه بهترین غذاخوری پروازهای درجه یک و بهترین امکانات رفاهی پروازهای درجه یک را به دست آورد.

13. تای ایرویز (Thai Airways)

رتبه قبلی: 19

هواپیمایی بین المللی تایلند، مدت های مدیدی است که در زمینه کیفیت خدمات، نمونه بی نظیری در صنعت هواپیمایی است. تعجبی ندارد که این ایرلاین توانسته سال جاری چنین جایگاهی را به دست آورد. با اینکه شرکت بیشتر به پروازهای تجاری (بیزینس کلاس) و درجه یک (فرست کلاس) شهرت دارد، اما مسافران این شرکت از کیفیت بالای جایگاه های پروازهای اکونومی نیز ابراز رضایت نموده اند. مسافران پروازهای اقتصادی، رفتار محبت آمیز خدمه پرواز و کیفیت بالای غذاها را نیز جزو مزایای این پروازها به شمار آورده اند. این شرکت هواپیمایی که شش پله صعود داشته، جایزه بهترین خط هوایی دنیا از نظر بهبود و اصلاح تجهیزات و بهترین خطوط هوایی دنیا از لحاظ امکانات اسپا را به خانه برده است.

12. هاینان ایرلاینز (Hainan Airlines)

رتبه قبلی: 22

هواپیمایی هاینان که در سال 1993 پایه گذاری شده است، تنها هواپیمایی چینی است که توانسته جایگاه پنج ستاره اسکای ترکس را به دست بیاورد. با ناوگانی جدید متشکل از بیش از 160 هواپیمای بوئینگ و ایرباس، این هواپیمایی به سرعت در حال گسترش در آسیا، اروپا و استرالیا است.

منتقدان اسکای ترکس از این هواپیمایی به خاطر خدمات بی نقص و کیفیت امکانات پروازهای تجاری یا بیزینس کلاس تمجید نموده اند.

11. گارودا ایندونزیا (Garuda Indonesia)

رتبه قبلی: 8

این هواپیمایی در سال های اخیر، تغییر و تحولات عمده ای را تجربه نموده است. این هواپیمایی حامل پرچم اندونزی، به صورت گسترده به نوسازی ناوگان خود اقدام نموده و خدمات خود را بهبود بخشیده تا بار دیگر اطمینان مسافران و هم بازرسان امنیتی را جلب کند.

مشتریان پروازهای اکونومی این شرکت، از جایگاه های راحت و غذاهای جنوب شرقی آسیا که در پرواز ارائه شده اند، ابراز رضایت نموده اند. سال جاری مهمان داران این هواپیمایی جایزه بهترین خدمه کابین دنیا را به دست آورده اند.

10. لوفت هانزا (Lufthansa)

رتبه قبلی: 12

بزرگ ترین ایرلاین اروپا، سال گذشته با مسائل زیادی در زمینه کمبود بودجه و منابع انسانی روبرو بود، اما با این حال خدمات و کیفیت کلی هواپیمایی همچنان عالی و بی نقص است. در واقع این شرکت اگر نگوییم بهترین است، امتیازاتی عالی در تمامی زمینه ها به خود اختصاص داده است.

در بیشتر بخش ها، خدمات پروازهای دوربرد این شرکت کیفیت مطلوبی داشته اند، اما بهترین نتایج این هواپیمایی مدیون هواپیماهای جدید سوپرجامبو A380 و بین قاره ای 748-8 است.

این شرکت هواپیمایی ملی آلمانی، علاوه بر اینکه جزء 10 شرکت برتر دنیا نهاده شد، عناوین بهترین خطوط هوایی بر فراز اقیانوس اطلس و بهترین ایرلاین غرب اروپا را نیز به دست آورد.

9. کانتاس (Qantas)

رتبه قبلی: 10

با وجود اینکه این شرکت، سال گذشته با مسائل اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کرد، اما خللی در کیفیت خدمات شرکت کانتاس ایجاد نشد. این شرکت به خاطر خدمات خوب به مشتریان و سرگرمی های درون پرواز مورد تقدیر نهاده شده است.

علاوه بر اینها کانتاس سابقه خوبی در زمینه امنیت و ایمنی پروازها دارد.

8. ای وی ای ایر (EVA Air)

رتبه قبلی: 9

این شرکت هواپیمایی تایوانی در سال 1989 تاسیس شد. این شرکت، زیرمجموعه گروه اورگرین (Evergreen) غول دنیای حمل و نقل است. این شرکت که در شهر تایپه، پایتخت تایوان مستقر است، در دو دهه اخیر رشد چشمگیری داشته است و اکنون از ناوگانی قدرتمند متشکل از هواپیماهای ایرباس و هواپیماهای پهن پیکر بوئینگ، بهره می برد. این شرکت در زمینه پروازهای پرمیوم اکونومی، در صنعت هواپیمایی پیشتاز است و همچنین جایزه بهترین خطوط هوایی بر فراز اقیانوس آرام را به دست آورده است.

7. ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)

رتبه قبلی: 4

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز حامل پرچم ترکیه و فرودگاه اصلی آن فرودگاه آتاتورک استانبول است. این هواپیمایی با داشتن قابلیت پرواز به بیش از 100 کشور و 200 شهر، امیدوار است به قطب حمل ونقل دنیای تبدیل گردد. شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز یکی از اعضای استارالاینس (Star Alliance) است و برای شش سال متوالی جایزه اسکای ترکس برای بهترین ایرلاین اروپا را کسب نموده است.

به علاوه، این هواپیمایی توانسته عناوینی چون بهترین ایرلاین در جنوب اروپا، بهترین پذیرایی در پروازهای کلاس تجاری و بهترین غذاخوری سرویس تجاری را به دست آورد.

6. هواپیمایی اتحاد (Etihad Airways)

رتبه قبلی: 6

هواپیمایی اتحاد، حامل پرچم امارت متحده عربی است و در ابوظبی مستقر است. هواپیماهای بوئینگ و ایرباس این هواپیمایی به بیش از 100 مقصد، پرواز می نمایند. این شرکت به خاطر اتاق ها و سوییت های مجللش در پروازهای تجاری و درجه یک به شهرت رسیده است. در سال 2016، این هواپیمایی عناوین بهترین پرواز درجه یک دنیا، بهترین جایگاه پرواز درجه یک و بهترین پذیرایی داخل پرواز درجه یک را به دست آورده است.

5. آل نیپون ایرویز (All Nippon Airways)

رتبه قبلی: 7

شرکت آل نیپون، بزرگ ترین شرکت هواپیمایی بین المللی در ژاپن و صاحب یکی از بزرگ ترین ناوگان های بوئینگ 787 دریم لاینرز است. این هواپیمایی که به اختصار آنا نامیده می گردد، در زمینه پاکیزگی، خدمات و ایمنی، نمرات نسبتا کاملی از نمره دهندگان اسکای ترکس دریافت نموده است. هواپیماهای این شرکت دارای جایگاه های تاشوی راحتی هستند که فضای شخصی را افزایش می دهند و حتی در پروازهای اکونومی از خروجی برق و درگاه USB بهره می برند.

این شرکت توانسته عناوین بهترین خدمات فرودگاهی دنیا و بهترین خدمات کارکنان در آسیا را به دست آورد.

4. کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific Airways)

رتبه قبلی: 3

با اینکه این شرکت هواپیمایی نسبت به سال گذشته یک پله سقوط نموده، اما همچنان جایگاه خود را به عنوان بهترین هواپیمایی حاشیه اقیانوس آرام حفظ نموده است. با در اختیار داشتن ناوگانی از هواپیماهای دوربرد بوئینگ 777-300ER و استراتژی تجارت که بر تعداد بالای پروازها تمرکز دارد، این شرکت یکی از بهترین ایرلاین های آسیا به شمار می رود.

بازرسان اسکای ترکس برای جایگاه های راحت، کیفیت خدمات و سرگرمی های داخل پرواز، نمرات بالایی به این هواپیمایی داده اند. این شرکت همچنین برنده جوایز بهترین خطوط هوایی دنیا از لحاظ پاکیزگی کابین و بهترین سالن های هواپیما در پروازهای درجه یک را به دست آورده است.

3. سنگاپور ایرلاینز (سنگاپور Airlines)

رتبه قبلی: 2

خدمات برجسته و مطلوب هواپیمایی سنگاپور، شرایطی بی نظیر را برای یک سفر لذت بخش فراهم می نماید. پروازی که خدمه مجرب آن با نهایت ادب و احترام با مسافران برخورد می نمایند. تلویزیون های شخصی و انتخاب های متعدد برای سرگرمی در طول پرواز، تنها چند نمونه از خدمات پروازهای اقتصادی این شرکت هستند.

فرودگاه اصلی این شرکت، فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور است که بهترین امکانات را دارد و از طرف اسکای ترکس چهار سال پیاپی به عنوان بهترین فرودگاه دنیا انتخاب شده است.

این شرکت توانسته جوایز بهترین ایرلاین آسیا و بهترین جایگاه پروازهای تجاری را به دست آورد.

2. قطر ایرویز (Qatar Airways)

رتبه قبلی: 1

هواپیمایی قطر پس از اینکه سال گذشته رتبه اول این فهرست را به دست آورد، سال جاری در جایگاه دوم نهاده شد. این هواپیمایی که در دوحه مستقر است، بابت جایگاه های راحت و سرگرمی های داخل پرواز، مورد ستایش بازرسان اسکای ترکس نهاده شده است. در واقع این هواپیمایی عنوان بهترین جایگاه های پرواز تجاری را از آن خود نموده است. مهمانان پرواز اکونومی از امکاناتی چون قابلیت اتصال گوشی هوشمند و تبلتشان به صفحه نمایش شخصی لذت می برند. این شرکت به بیش از 125 مقصد در سراسر دنیا پرواز دارد و در حال گسترش خدماتش از قطر به 50 مقصد جدید شامل پروازهای مستقیم به لس آنجلس، میامی و دالاس است.

علاوه بر کسب عنوان دوم این فهرست، هواپیمایی قطر، به جایزه بهترین پرواز تجاری دنیا و بهترین سالن پرواز تجاری دنیا دست یافته است.

1. هواپیمایی امارات (Emirates)

رتبه قبلی: 5

در طی سی سال گذشته، هواپیمایی امارات مستقر در دبی، به یکی از پیشگامان پروازهای دوربرد در دنیا تبدیل شده است. فرودگاه اختصاصی این شرکت، فرودگاه بین المللی دبی است و بزرگ ترین ناوگان هوایی متشکل از ایرباس A380 سوپرجامبو و جت های پهن پیکر بوئینگ 777 را در اختیار دارد.

خدمات پیشرفته و عالی سرگرمی این شرکت شامل مجموعه بزرگی از فیلم ها و آثار موسیقی است و امکان مشاهده برنامه های زنده تلویزیونی و مسابقات ورزشی از مزایای آن محسوب می گردد. در حقیقت، هواپیمایی امارات در طول 12 سال توانسته است جایزه بهترین خدمات سرگرمی در طول پرواز را از اسکای ترکس دریافت کند.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: کجارو / businessinsider
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5445

به "برترین هواپیمایی های دنیا در سال 2016 کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین هواپیمایی های دنیا در سال 2016 کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید