تغییر زمان حرکت قطارهای تهران به رشت و بالعکس ، قطار رشت - مشهد همه روزه شد

به گزارش راه ساری، سرپرست اداره کل راه آهن شمال 2 از افزایش قطار مسافری رشت به مقصد مشهد و برعکس خبر داد.

تغییر زمان حرکت قطارهای تهران به رشت و بالعکس ، قطار رشت - مشهد همه روزه شد

خبرنگاران - غلامحسین ولدی درباره افزایش سیر قطارهای مسافری راه آهن شمال 2 افزود: قطار رشت - مشهد و برعکس از یازدهم آبان ماه ساعت 17 و 20 دقیقه از رشت به مقصد مشهد حرکت می کند و ساعت 9 و 40 دقیقه روز بعد وارد مشهد می شود.

وی ادامه داد: همچنین حرکت این قطار از یازدهم ابان ماه از مشهد به سمت رشت ساعت 16 و 30 دقیقه در نظر گرفته شده و ساعت 9 و 10 دقیقه به مقصد خواهد رسید.

وی بیان نمود: برای قطار مسافری رشت به مشهد و برعکس 10 سالن چهار تخته 40 نفره و ظرفیت در مجموع 400 نفر در نظر گرفته شده است.

ولدی تاکید کرد: در صورت تردد قطار ذکر شده با ضریب اشغال بالا و استقبال مسافران تثبیت این قطار در راستا رشت به مشهد و برعکس تضمین خواهد شد.

وی گفت: برای آسایش حال مسافران در حین سفر سالن های چهار تخته چهار ستاره پارسی سپهر متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای سازمان قطار مذکور اختصاص داده شده است.

ولدی همچنین از تغییر ساعت قطار رشت - تهران و بالعکس خبر داد و افزود: از یازدهم آبان ماه جاری ساعت حرکت قطار رشت به تهران ساعت 15 و حرکت این قطار از تهران به رشت ساعت هشت و 25 دقیقه تغییر پیدا کرده است.

هزینه بلیت سالن اتوبوسی معمولی قطار رشت - تهران بین 40 هزار و 700 تا 74 هزار و 300 تومان، اتوبوسی vip بین 49 هزار و 700 تا 91 هزار و 50 تومان و سالن کوپه ای بین 82 هزار و 900 تومان تا 107 هزار و 350 تومان شناور است.

بلیت قطار مسافری رشت - مشهد نیز بین 175 تا 227 هزار و 200 تومان متغیر است.

نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین - رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد. راه آهن قزوین - رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران - تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه راستا داده و به ایستگاه رشت می رسد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: چمدان
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6282

به "تغییر زمان حرکت قطارهای تهران به رشت و بالعکس ، قطار رشت - مشهد همه روزه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر زمان حرکت قطارهای تهران به رشت و بالعکس ، قطار رشت - مشهد همه روزه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید