تولید مستند تلویزیونی صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش راه ساری، سرپرست اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد از تولید مستند تلویزیونی صنایعدستی در استان خبر داد.

تولید مستند تلویزیونی صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفایی امروز یکشنه 8 تیرماه گفت: این مستند با همکاری معاونت صنایعدستی و روابط عمومی اداره کل استان ساخته می شود.

او اضافه کرد: تلاش می کنیم تا با تعامل با مسئولان رسانه ملی این مستند در سال جاری از شبکه های برون مرزی، جام جم، شبکه دو، مستند و شبکه استانی دنا پخش شود.

سرپرست اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد شرح داد: معرفی، توسعه و ترویج صنایع دستی به مردم برای آشنایی با تولیدات صنایع دستی استان و چگونگی مراحل تولید و ساخت دست بافته ها، مهمترین هدف ساخت این مستند تلویزیونی است.

او اضافه کرد: کمک برای رشد و توسعه صنایع دستی و تمایل مردم به منظور اهمیت دادن به هنرهای سنتی و صنایع دستی از دیگر اهداف این اقدام محسوب می شود.

صفایی گفت: گلیمبافی، مشته، جاجیم، گلیمفرش، سبد بافی، نمد مالی، سفال گری، حور و خورجین، نمکدان و سفره نان از جمله صنایعدستی استان است.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10320

به "تولید مستند تلویزیونی صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید مستند تلویزیونی صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید