تکنولوژی شیشه پیشرفته در ب ام و iNext

به گزارش راه ساری، در نمایشگاه CES لاس وگاس ب ام و از تکنولوژی های جدیدی رونمایی کرد که بر آینده تمرکز داشته و بخش اصلی آن ها را تکنولوژی های الکتریکی و خودران تشکیل می دادند. هم اکنون تکنولوژی برجسته دیگری توسط باواریایی ها و روی پرچم دار آینده یعنی iNext معرفی شده است.

تکنولوژی شیشه پیشرفته در ب ام و iNext

به گزارش خبرگزاری مالی ایران،تکنولوژی موردبحث با نام کنترل شیشه هوشمند شناخته می گردد. این تکنولوژی در واقع شیشه ای منعکس کننده است که می تواند به صورت دستی و اتوماتیک و به منظور ایجاد حداکثر راحتی در کابین و در همه زمان ها فعال گردد.

حتی در خودروهایی که دارای سیستم های تهویه مطبوع مدرن هستند، اشعه خورشید می تواند به صورت موقتی دمای داخل کابین را مختل نموده و آن را از حالت ایده آل خارج نماید. با وجود کنترل شیشه هوشمند، چندین حسگر متنوع خواهند توانست موقعیت خورشید را تشخیص داده و بنابراین تنها بخش های معینی از شیشه می تواند تنظیم گردد تا سرنشینان از گرما و نور اضافی دور باشند.

اگر هم iNext وارد تونل گردد میزان تیرگی شیشه ها به صورت اتوماتیک کاهش خواهد یافت چراکه نور طبیعی حذف شده است. اگر این تکنولوژی با محصول آینده ب ام و وارد بازار گردد قطعاً شاهد پیشرفت قابل توجه سیستم های کنترل تهویه مطبوع خواهیم بود.

این هم تکه دیگری از پازل iNext است، شاسی بلندی الکتریکی و پرچم دار که یکی از مهم ترین محصولات چند سال آینده این خودروساز محسوب می گردد. جدای از احتمال نصب این تکنولوژی در خودروی موردبحث، اخبار نشان می دهند نسخه پرچم دار iNext از دو پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی 500 اسب بخاری استفاده خواهد نمود. به عنوان پرچم دار تکنولوژی برند، این خودرو به تکنولوژی خودران سطح 3 مجهز خواهد بود.

اگرچه ب ام و شعاع حرکتی اولیه این خودرو را از 700 به 580 کیلومتر کاهش داده اما هنوز هم برد بیشتری نسبت به جگوار آی پیس و تسلا مدل X دارد. احتمالاً iNext رقیبی قابل اعتنا برای سایر خودروها خواهد بود و با X7 و سری 7 نقش پرچم داران باواریا را بازی خواهد نمود.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

banoirane.ir: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8207

به "تکنولوژی شیشه پیشرفته در ب ام و iNext" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی شیشه پیشرفته در ب ام و iNext"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید