ثبت بیش از 4000 شکایت از خدمات اینترنتی

به گزارش راه ساری، طبق گزارش های ماهانه در سامانه سپاس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، بیش ترین شکایات ثبت شده در آبانماه سال جاری مربوط به اینترنت بوده است.

ثبت بیش از 4000 شکایت از خدمات اینترنتی

به گزارش خبرنگاران، اداره کل حفاظت از حقوق مصرف نمایندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکان خدمات ارتباطی (سامانه 195) تا انتها آبان ماه امسال را منتشر نموده است.

گزارش های ارائه شده بر اساس تعداد تیکت های ثبت شده در سامانه سپاس و هفت حوزه کاری است که مشترکان می توانند به وسیله مرکز تماس یا سایت، به شکایت در سامانه اقدام نمایند. حوزه های کاری شامل اینترنت، تلفن ثابت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات، دفاتر پیشخوان و سرویس ارزش افزوده می گردد.

اما مهم ترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده حاکی از آن است که تعداد شکایات ثبتی در آبان ماه نسبت به مهر ماه، 5.8 درصد افزایش و نسبت به شهریورماه تغییر چندانی نداشته است. به وسیله درگاه مرکز تماس (195)، در آبان ماه 5499 شکایات ثبت شده که 56.7 درصد کل شکایات ثبتی در آبان ماه را تشکیل می دهد.

از مجموع 9695 شکایت ثبت شده، بیش ترین شکایت ثبتی مشترکین در آبان ماه 1398 مربوط به حوزه اینترنت بوده که 45.2 درصد کل آمار شکایات را به خود اختصاص داده است. کمترین شکایات نیز مربوط به حوزه دفاتر پیشخوان بوده است. نکته قابل توجه افزایش چشم گیر شکایات حوزه تلفن همراه در آبان ماه و مهر ماه نسبت به شهریور ماه بوده که بیشترین موارد افزایشی مربوط به شکایات حوزه رومینگ ملی و بین الملل است.

شکایات مربوط به اینترنت، تلفن ثابت و سرویس ارزش افزوده در ماه آبان نسبت به مهرماه 98 افزایش و شکایات مربوط به تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان نسبت به ماه مهر کاهش داشته است.

پیش از این مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری- درباره مصداق شکایات ثبت شده گفته بود پشتیبانی و ارائه خدمات، کیفیت سرویس، مسائل اقتصادی و تعرفه، عدم آنتن دهی، پیامک متنی، خدمات مالکیت و سیم کارت، تشعشعات، ترابردپذیری، خدمات ارزش افزوده تلفن همراه و بسته های ترکیبی؛ به ترتیب از مصداق های پرتکرار شکایات ثبت شده است.

همچنین سیدمحمد امامی - مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف نماینده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- درباره زمان پاسخگویی به شکایات گفته بود برخی از گزارش ها زمان بر است و برخی در فاصله زمانی کوتاهی به نتیجه می رسند. برای مثال شکایت هایی که درباره تعرفه و ارزش افزوده هستند و بعد اقتصادی به همراه دارند، رسیدگی به آن ها به زمان کوتاهی احتیاج دارد، اما برخی از شکایت ها زیرساختی می خواهند که در پروانه هم به سازمان تنظیم مقررات اجازه داده شده که به اپراتور زمان دهد تا مشکل را حل نماید.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7249

به "ثبت بیش از 4000 شکایت از خدمات اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت بیش از 4000 شکایت از خدمات اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید