جاسوسی گوگل با اپلیکیشن ردیاب

به گزارش راه ساری، گروه های مدافع حقوق بشر و تکنولوژیست ها هشدار داده اند که جمع آوری اطلاعات کاربران و حفره های امنیتی بسیاری از اپلیکیشن ها، صد ها میلیون نفر را در معرض خطر آزار، کلاهبرداری و دزدی هویت قرار می دهد.

جاسوسی گوگل با اپلیکیشن ردیاب

اپلیکیشن ردیابی ویروس که از سوی گوگل عرضه شده، اجازه می دهد مکان کاربران شناسایی گردد. هنگامی که گوگل و اپل در آوریل طرح هایی را برای نرم افزار رایگان به منظور یاری به هشدار به افراد درخصوص احتمال قرارگیری در معرض ویروس کرونا اظهار داشتند، این اپلیکیشن را به عنوان برنامه ای که حریم خصوصی را حفظ می نماید، تبلیغ و اظهار داشتند که مکان کاربران را ردگیری نخواهد کرد.

آلمان، سوئیس و سایر دولت ها که از این تضمین ها تشویق شده بودند، از کد این شرکت ها برای ساخت اپلیکیشن های ملی هشدار ویروس استفاده کردند که بیش از 20 میلیون بار دانلود شده اند. اما پیش از این که اپلیکیشن مذکور در سیستم عامل اندروید گوگل کار کند، کاربران باید نخست تنظیمات مکان گوشی را فعال نمایند که GPS را فعال نموده و به گوگل اجازه می دهد مکان کاربران را شناسایی کند.

به نظر می رسد بعضی از مقامات دولتی از این موضوع که گوگل می تواند مکان کاربران اندروید را شناسایی کند، متعجب شده اند. سخنگوی وزارت بهداشت دانمارک اظهار داشت سازمانش به دنبال شروع مصاحبه با گوگل درباره نحوه استفاده آن ها از اطلاعات مکان کاربر است.

سوئیس هم اظهار داشت هفته ها است گوگل را برای تغییر تنظیمات مربوط به مکان کاربر تحت فشار قرار داده است. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، الزامات مکان گوگل به مجموعه نگرانی های امنیتی و حریم خصوصی مربوط به اپلیکیشن های ردگیری ویروس که بسیاری از آن ها پیش از عرضه نرم افزار جدید اپل-گوگل توسط دولت ها طراحی شده بودند، افزوده شده است.

مقامات دولتی و اپیدمیولوژیست ها می گویند این اپلیکیشن ها می توانند یاری موثری در کوشش های بهداشتی برای مهار شیوع پاندمی ویروس کرونا فراهم نمایند، اما گروه های مدافع حقوق بشر و تکنولوژیست ها هشدار داده اند که جمع آوری اطلاعات کاربران و حفره های امنیتی بسیاری از اپلیکیشن ها، صد ها میلیون نفر را در معرض خطر آزار، کلاهبرداری و دزدی هویت قرار می دهد.

منبع: فرادید
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10664

به "جاسوسی گوگل با اپلیکیشن ردیاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی گوگل با اپلیکیشن ردیاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید