جاسوسی گوگل از کاربران اپلیکیشن ویروس یاب

به گزارش راه ساری، اپلیکیشن ردیابی ویروس که از سوی گوگل عرضه شده، اجازه می دهد مکان کاربران شناسایی شود.

جاسوسی گوگل از کاربران اپلیکیشن ویروس یاب

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ،هنگامی که گوگل و اپل در آوریل طرحهایی را برای نرم افزار رایگان به منظور کمک به هشدار به افراد در خصوص احتمال قرارگیری در معرض ویروس کرونا گفتند، این اپلیکیشن را به عنوان برنامهای که حریم خصوصی را حفظ می کند، تبلیغ و گفتند که مکان کاربران را ردگیری نخواهد کرد. آلمان، سوییس و سایر دولتها که از این تضمینها تشویق شده بودند، از کد این شرکتها برای ساخت اپلیکیشنهای ملی هشدار ویروس استفاده کردند که بیش از 20 میلیون بار دانلود شدهاند.

اما پیش از این که اپلیکیشن مذکور در سیستم عامل اندروید گوگل کار کند، کاربران باید نخست تنظیمات مکان گوشی را فعال کنند که GPS را فعال کرده و به گوگل اجازه می دهد مکان کاربران را شناسایی کند.

به نظر میرسد برخی از مقامات دولتی از این موضوع که گوگل می تواند مکان کاربران اندروید را شناسایی کند، متعجب شدهاند. سخنگوی وزارت بهداشت دانمارک گفت سازمانش به دنبال آغاز گفتوگو با گوگل درباره نحوه استفاده آنها از اطلاعات مکان کاربر است.

سوییس هم گفت هفتههاست گوگل را برای تغییر تنظیمات مربوط به مکان کاربر تحت فشار قرار داده است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، الزامات مکان گوگل به مجموعه نگرانیهای امنیتی و حریم خصوصی مربوط به اپلیکیشنهای ردگیری ویروس که بسکمک از آنها پیش از عرضه نرم افزار جدید اپل-گوگل توسط دولتها طراحی شده بودند، افزوده شده است. مقامات دولتی و اپیدمیولوژیستها می گویند این اپلیکیشنها می توانند کمک موثری در تلاشهای بهداشتی برای مهار شیوع پاندمی ویروس کرونا فراهم کنند اما گروههای مدافع حقوق بشر و تکنولوژیستها هشدار دادهاند که جمع آوری اطلاعات کاربران و حفره های امنیتی بسکمک از اپلیکیشنها، صدها میلیون نفر را در معرض خطر آزار، کلاهبرداری و دزدی هویت قرار می دهد.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10662

به "جاسوسی گوگل از کاربران اپلیکیشن ویروس یاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی گوگل از کاربران اپلیکیشن ویروس یاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید