جانشین سیامند رحمان معین شد

به گزارش راه ساری، سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری می گوید تیم ملی پاراوزنه برداری در حال حاضر شرایط مناسبی ندارد و باید تقویت گردد تا رکورد وزنه برداران دوباره به حالت قبل برگردد. او همچنین خبر از انتخاب جانشین برای مرحوم سیامند رحمان اطلاع داد.

جانشین سیامند رحمان معین شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علی اصغر رواسی درباره شرایط تیم ملی پاراوزنه برداری پس از یکسال و اندی دوری از این تیم اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی طولانی مدت اردوها، الان تیم شرایط خیلی مناسبی ندارد و رکوردها افت پیدا نموده است. در حال حاضر مجوز پارالمپیک توکیو توسط این تیم گرفته شده و امکان جوانگرایی و یا تغییرات در تیم وجود ندارد و باید با همین وزنه برداران در توکیو شرکت کنیم.

وی گفت: بعد از فوت ناگهانی مرحوم سیامند رحمان ضربه سنگینی به تیم وارد شد، کوشش بر این است که ابتدا تیم از لحاظ روحی به حالت قبل برگردد و سپس با تقویت تیم وزنه برداران را برای پارالمپیک توکیو آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری گفت: به جز پارالمپیک توکیو چون بازیهای پاراآسیایی 2022 چین را نیز پیش رو داریم هدف گذاری بر این است که تیم جوان و خوبی را نیز برای پاراآسیایی آماده کنیم. البته برای پاراآسیایی شرایطمان نسبت به توکیو بهتر و امکان جایگزینی نفرات جوانتر راحت است. بنابراین حضور پیروز در توکیو و سپس پاراآسیایی چین دو هدف اصلی است که سعی خواهیم کرد در هر دو رویداد عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

رواسی پیرامون این پرسش که آیا جایگزین مناسبی در فوق سنگین برای مرحوم سیامند رحمان در نظر گرفته اید یا خیر؟ گفت: در حال حاضر منصور پورمیرزایی که مجوز ورود به بازیهای پارالمپیک توکیو را کسب نموده بهترین گزینه برای جایگزینی مرحوم سیامند رحمان در فوق سنگین است و امید زیادی داریم که مدال طلای او را در توکیو تکرار کند. البته در گذشته وی رکورد خوبی را بین 270 تا 280 کیلوگرم ثبت می کرد اما الان تصور می کنم رکوردش تا حدودی افت نموده و از این شرایط دور شده است. سعی بر این است که دوباره رکورد وی را افزایش دهیم تا جایگزین مناسبی برای سیامند رحمان در توکیو باشد.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری درباره زمان تشکیل اردوی تیم ملی پاراوزنه برداری توضیح داد: هر زمان فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک اجازه برگزاری اردو را بدهند، اولین اردو را برگزار خواهیم کرد. البته پیشنهاد من این است که اگر ستاد ملی مقابله با کرونای وزارت ورزش مجوز برگزاری اردوها را بدهد اولین اردو را در تابستان برپا کنیم. هر چند کمیته ملی پارالمپیک آغاز اردوها را از مهرماه پیش بینی نموده است.

وی درباره تغییرات در کادر فنی تیم پاراوزنه برداری اضافه کرد: تغییرات در کادر فنی و انتخاب کادر فنی جدید در حال آنالیز است. البته سعی بر این است که بهترین مربیان را برای تیم ملی پاراوزنه برداری انتخاب کنیم.

رواسی در مورد انتخاب حسین رضازاده به عنوان سرپرست انجمن پاراوزنه برداری و نقدها انجام شده در مورد وی اظهار کرد: وی از قهرمانان وزنه برداری است و دو مدال طلای المپیک را در کارنامه خود دارد. در جلسه ای که با او داشتم علاقه زیادی به پیشرفت وزنه برداری معلولان دارد و امیدوارم با حضور وی بتوانیم به پیروزیت های خوبی در آینده دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری در انتها پیرامون بازگشت بعضی از وزنه برداران که از تیم ملی خداحافظی نموده اند، گفت: هر وزنه برداری که بخواهد دوباره به تیم ملی برگردد باید شرایطش را داشته باشد حتی اگر اعتقادی به یاری او نداشته باشیم. البته این بازگشت بعد از توکیو خواهد بود و این که از نظر رکوردی برای حضور در تیم ملی خود را ثابت کند.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9781

به "جانشین سیامند رحمان معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانشین سیامند رحمان معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید