جدیدترین قیمت گوشت قرمز، کاهش قیمت گوشت در بازار

به گزارش راه ساری، رییس شورای تامین دام کشور از کاهش 30 هزار تومانی قیمت هر کیلوگرم دام زنده در امسال نسبت به سرانجام سال گذشته اطلاع داد و گفت: اکنون با توجه به مقدار افزایش واردات گوشت قرمز و مازاد دام زنده گوسفندی و گوساله در کشور، روند قیمت ها در بازار همچنان کاهشی خواهد بود.

جدیدترین قیمت گوشت قرمز، کاهش قیمت گوشت در بازار

به گزارش ایرنا؛ منصور پوریان در مورد شرایط بازار دام زنده و گوشت قرمز، اضافه کرد: از ابتدای سال تا به امروز قیمت دام زنده در سراسر کشور به طور میانگین بین 135 تا 150 هزار تومان و دام زنده بره شیری کوچک 160 هزار تومان بوده که این قیمت ها نسبت به اواخر سال گذشته کاهش داشته است؛ بنابراین همین امر در کاهش قیمت گوشت قرمز اثرگذار است.

به گفته وی، در اواخر سال 1401 قیمت هر کیلوگرم دام زنده 180 هزار تومان بود که از ابتدای امسال تا به امروز قیمت دام زنده به تدریج کاهش داشته است تا جایی که اکنون حدود 30 هزار تومان کاهش قیمت دام زنده را نشان می دهد.

رییس شورای تامین دام کشور گفت: اکنون قیمت لاشه گوسفندی در عمده فروشی ها حدود 330 هزار تومان و گوشت گوساله 220 هزار تومان است، اما شرکت پشتیبانی امور دام کشور در تهران هر کیلوگرم لاشه دام را 353 هزار تومان خریداری می نماید.

پوریان توضیح داد: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی در سایر استان ها به طور میانگین 350 هزار تومان است و در بعضی نقاط تهران نیز با همین قیمت ها عرضه می گردد، اما در بعضی نقاط تهران قیمت ها بالا عرضه می گردد.

وی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام تهران هر کیلوگرم لاشه گوسفندی را از دامداران 353 هزار تومان خرید می نماید، اما با قیمت کیلویی 266 هزار تومان به شرکت های بسته بندی و قصابی ها عرضه می نماید که این امر در حمایت از مصرف کنندگان است.

رییس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه دامداران و دامپروران با مشکل جدی کمبود نقدینگی برای دامپروری در نیمه دوم مردادماه امسال روبرو هستند، اعلام کرد: در صورتی که صادرات 400 هزار راس دام مازاد انجام گردد فراوریکنندگان می توانند با تامین نقدینگی فراوری را ادامه بدهند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1402 بروزرسانی: 22 خرداد 1402 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14780

به "جدیدترین قیمت گوشت قرمز، کاهش قیمت گوشت در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین قیمت گوشت قرمز، کاهش قیمت گوشت در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید