جزئیات برگزاری جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اعلام شد

به گزارش راه ساری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ دستورالعملی، جزئیات برگزاری جشنواره سراسری نشریات دانشجویی قلم 6 دانشگاه آزاد اسلامی را اظهار داشت.

جزئیات برگزاری جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد طی دستورالعملی شیوه نامه اجرایی جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قلم 6 را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها و واحد های ویژه ابلاغ کرد.

جهان بین در این دستورالعمل تأکید کرده: با توجه به بند 34 از راه کنش سوم سند تحول و تعالی دانشگاه مبنی بر تقویت و حمایت از شبکه های کارآمد و نهاد های دانشجویی برای تحقق الگوی شیوع و انتشار درون زا در بستر فعالیت های خودجوش فرهنگی و تربیتی توأم با حفظ نشاط، امید و پویایی در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت فرهنگی و دانشجویی در نظر دارد ششمین دوره سراسری جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را با عنوان قلم 6 در بین واحد های دانشگاه برگزار کند.

بر اساس شیوه نامه اجرایی برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قلم 6، اهداف جشنواره شامل نمایش ظرفیت و توانمندی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه نشریات دانشجویی و تقدیر از برگزیدگان و فعالان برتر نشریات دانشجویی، توسعه کمی و ارتقاء سطح کیفی نشریات دانشجویی، کشف و شناسایی استعداد های برتر دانشجویان فعال در حوزه نشریات مکتوب و الکترونیکی و شبکه سازی آنها، معرفی نشریات پیروز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به سراسر کشور، ایجاد بستر مصاحبه و تعامل سازنده بین فعالان نشریات دانشجویی و رسانه های حرفه ای کشور و ... است.

ساختار و تشکیلات جشنواره نیز شامل شورای سیاستگذاری جشنواره سراسری نشریات دانشجویی و دبیرخانه مرکزی جشنواره است.

ثبت نام جهت شرکت در جشنواره از طریق سامانه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://farhangi.iau.ir انجام خواهد شد.

بر اساس این شیوه نامه از تاریخ اول خرداد تا اول شهریور، بارگذاری فایل PDF نشریه و آثار و بررسی و تأیید آثار و نشریات صورت خواهد گرفت. همچنین از تاریخ 2 الی 25 شهریور، پالایش و بررسی آثار صورت می گیرد و در نهایت 30 آبان ماه اختتامیه برگزار خواهد شد.

همچنین، طبق این شیوه نامه دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری واحد های دانشگاهی و مراکز آموزشی و آموزشکده های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و فارغ التحصیلان واحد های دانشگاهی که در زمان انتشار نشریه شاغل به تحصیل بوده اند، می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

شیوه نامه اجرایی برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قلم 6 به تفصیل در اختیار واحد ها و مراکز دانشگاهی قرار گرفته که شامل مواردی از جمله تعاریف، ساختار و تشکیلات جشنواره، فرآیند و تقویم اقدامات، وظایف و اختیارات، بخش های جشنواره، شرایط حضور در جشنواره، قوانین و مقررات شرکت در جشنواره، مراحل ثبت اثر، نحوه تنظیم و ارسال آثار، توضیحات و راهنمای هر بخش به همراه فرم داوری، مراحل و شیوه داوری، شاخص های داوری نشریات، آثار و بخش ویژه جشنواره و ... است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14579

به "جزئیات برگزاری جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید