جزئیات خرید سهام دولتی به وسیله صندوق های سرمایه گذاری

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری مدیرکل امور مالی و دارایی چهارمحال و بختیاری گفت: پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) به وسیله کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری و حضوری در بانک های منتخب و برای اشخاص فاقد کد معاملاتی (کد بورسی)، به وسیله درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب صورت می گیرد.

جزئیات خرید سهام دولتی به وسیله صندوق های سرمایه گذاری

تهمتن عبدالهی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای جزو (2) بند (الف) تبصره (2) بودجه امسال کشور و مصوبه هیات وزیران، وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت میخواهد به جامانده سهام خود در بانک های تجارت، ملت و صادرات ایران و بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری بیان نمود: پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری، فرصت بی نظیری را برای ورود آحاد جامعه به بازار سرمایه و سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبری که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار فراهم می نماید

وی با اشاره به نحوه این واگذاری ها، اضافه نمود: این مساله به وسیله پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم از تاریخ 14 اردیبهشت ماه جاری شروع و تا 31 اردیبهشت ماه جاری انجام می گردد.

عبداللهی بهره مندی تمامی مردم از تخفیف 20 درصدی این واگذاری را از ویژگی های شاخص آن دانست و توضیح داد: سهام به هر شخص حقیقی تا سقف سرمایه گذاری بیست میلیون ریال قابل واگذاری بوده و هر فرد دارای کد ملی بدون محدودیت سنی می تواند از این امکان بهره مند شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مبنای قیمت سهام تشکیل دهنده واحدهای سرمایه گذاری این صندوق در روز شروع پذیره نویسی، متوسط قیمت سهام در 30 روز گذشته منتهی به تاریخ 13/2/1399 است.

وی تاکید نمود: پذیره نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) به وسیله کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری و حضوری در بانک های منتخب و برای اشخاص فاقد کد معاملاتی (کد بورسی)، به وسیله درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب صورت می گیرد.

عبداللهی توصیه کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، شهروندان جز در موارد ضروری از مراجعه حضوری به شعب بانک ها و کارگزاری ها جداً پرهیز نموده و پذیره نویسی را به وسیله مراجعه غیرحضوری به کارگزاری ها و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری بانک ها انجام دهند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: برای خرید این واحدها، در حال حاضر داشتن کد بورس الزامی نیست و متقاضیان برای انجام معامله این واحد ها که از 2 ماه به بعد از تخصیص امکانپذیر است فرصت دارند تا برای دریافت کد بورس به تدریج اقدام نمایند.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9242

به "جزئیات خرید سهام دولتی به وسیله صندوق های سرمایه گذاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات خرید سهام دولتی به وسیله صندوق های سرمایه گذاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید