جزیره ای که با 100,000 بطری پلاستیکی ساخته شد!

به گزارش راه ساری، خبرنگاران - الهام مظفری: کارشناسان می گویند که ما در چند دهه گذشته 6.3 میلیارد تن زباله پلاستیکی تولید کرده ایم که تنها 9% از آن ها بازیافت شده اند. برای مبارزه با آلودگی و پیشگیری از فاجعه دنیای، نیاز داریم زباله های پلاستیکی بیشتری را بازیافت و مجددا استفاده کنیم. ریچارد سوا هنرمند انگلیسی روش خلاقانه ای را برای استفاده مجدد از بطری های پلاستیکی به دنیا نشان داده است، او 100000 بطری را به یک جزیره شناور زیبا تبدیل کرده است.

جزیره ای که با 100,000 بطری پلاستیکی ساخته شد!

پروژه جزیره شناور زمانی شروع شد که هنرمند ریچارد سوا فهمید که می توان از بطری های پلاستیکی به عنوان مصالح ساختمانی استفاده کرد

باورنکردنی است، اما 450 سال طول می کشد تا یک بطری پلاستیکی تجزیه شود، که باعث می شود یک زباله سمی برای محیط زیست، اما یک مصالح ساختمانی بسیار بادوام باشد. ریچارد سوا مطمئن است که استفاده از بطری های پلاستیکی و سایر مواد دورریختنی برای ساخت و ساز راه حلی برای آینده ماست.

ریچارد می گوید: چیز هایی که در غیر این صورت بدون بازیافت دور ریخته می شدند اکنون یک منبع ارزشمند هستند. همه چیز هایی که نمی خواهیم، همه زباله هایی که نمی دانیم دقیقا با آن ها چه کار کنیم، می توانند واقعا مسائل دنیا را حل کنند.

ریچارد از 100 هزار بطری پلاستیکی برای رسیدن به رویایش استفاده کرد که زندگی روی یک جزیره بود

برای ساخت این جزیره که در کنار جزیره مکزیکی موجرس واقع شده، 100000 بطری پلاستیکی، تخته سه لا و تخته های چوبی استفاده شده که همگی جزیره را شناور نگه می دارند. هسته جزیره از بطری های پلاستیکی ساخته شده که داخل تور ماهیگیری قرار داده شده اند و ریشه درختان آن ها را در کنار هم نگه می دارد.

در جزیره ریچارد هیچ چیزی وارد سطل زباله نمی شود و از همه چیز برای بهبود پروژه استفاده می شود. او بطری های شیشه ای و پلاستیکی، قوطی ها و ... را داخل کیسه می ریزد و از آن ها برای بالا بردن جزیره اش استفاده می کند. او کیسه ها را روی سطح جزیره گذاشته و آن ها را با لایه ای از خاک می پوشاند.

یکی از بهترین نکات درباره جزیره شناور ریچارد این است که با کمک یک قایق یا بادبان حرکت می کند. همچنین بسیار خودکفاست. می توانید روی آن میوه، سبزیجات و گیاه بکارید و خانه مجهز به تهویه هوا، یخچال و سایر لوازم خانگی است که انرژی خود را از پانل های خورشیدی کسب می کنند.

جزیره ریچارد چند بار در طوفان آسیب دید، اما او تسلیم نشد

درواقع این دومین جزیره ای است که او ساخته است. اولین جزیره شناور او در سال 1998 ساخته شد، اما در طوفان امیلی در سال 2005 نابود شد. ریچارد سال های بعد را صرف جمع آوری بطری های پلاستیکی خالی کرد و این جزیره را در سال 2008 ساخت. جزیره جدید هم در طوفان سال 2019 آسیب دید، اما ریچارت تصمیم دارد آن را سرپا نگه دارد و بعد از تعمیر آن را به روی عموم باز کند.

نظر شما درباره ایده ریچارد برای استفاده از بطری به عنوان مصالح ساختمانی چیست؟ آیا دوست دارید روی چنین جزیره ای زندگی کنید؟

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: برترین ها
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3409

به "جزیره ای که با 100,000 بطری پلاستیکی ساخته شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره ای که با 100,000 بطری پلاستیکی ساخته شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید