جلالی زاده: مجلس یازدهم احتمالاً روی دولت شمشیر بکشد ، چرا مجلس نشینان عملاً کارایی شان را از دست داده اند؟

به گزارش راه ساری، جلال جلالی زاده گفت: دولت در حد توان تلاش می کند و به دلیل محدودیت ها بیشتر از این نمی تواند برای حل مسائل معیشتی مردم کاری انجام دهد که این مساله دامن همه نهادهای نظام را می گیرد و در نتیجه، مطالبه گری و پرسشگری مردم بیشتر می شود.

جلالی زاده: مجلس یازدهم احتمالاً روی دولت شمشیر بکشد ، چرا مجلس نشینان عملاً کارایی شان را از دست داده اند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از اعتمادآنلاین، مجلس یازدهم به زودی کار خود را شروع کرد. مجلس یازدهم در حالی فعالیت چهار ساله خود را شروع می کند که بحث هایی مانند انتخاب رئیس مجلس یازدهم، شرایط کشور در دوران شیوع ویروس کرونا و نوع تعامل مجلس یازدهم با دولت همچنان بحث های اصلی پیرامون ترکیب تازه بهارستان است.

جلال جلالی زاده، عضو حزب اتحاد ملت، گفت: در شرایطی که کشور درگیر مصائب کروناست و همچون همیشه تحریم های شدیدی منافع مان را به طور جدی تهدید می کند بیش از همیشه به اتحاد و انسجام نیاز داریم تا بتوانیم حتی القمدور گره های کور را باز کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه سخنانش گفت: مجلس آینده مجلسی اصولگراست که احتمالاً بخواهد به روی دولت شمشیر بکشد. اما با توجه به شرایط سختی که به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است و در نتیجه مردم بیش از پیش مشکل را احساس می کنند و با کوچک ترین تقابلی، مجلس را عامل اصلی گرفتاری هایشان خواهد دانست که این فضا قطعاً برای مجلس یازدهمی ها مطلوب نخواهد بود.

او همچنین توضیح داد: روشن است که مجلس در ایران جایگاهش را از دست داده و کنندگان از تاثیرگذاری و عمل به وعده هایی که داده اند عاجزند، چون می بینیم که الان بدعت شده است مصوبه های قوه مقننه یا از طرف شورای نگهبان رد می شود یا در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسکوت می ماند. به همین دلیل مجلس نشینان عملاً کارایی شان را از دست داده اند و نمی توانند کاری از پیش ببرند.

جلالی زاده ادامه داد: همچنین باید در نظر گرفت که دولت در حد توان تلاش می کند و به دلیل محدودیت ها بیشتر از این نمی تواند برای حل مسائل معیشتی مردم کاری انجام دهد که این مساله دامن همه نهادهای نظام را می گیرد و در نتیجه، مطالبه گری و پرسشگری مردم بیشتر می شود. در این شرایط مشخص است که نارضایتی عمومی به اوج خود می رسد، نارضایتی ای که برطرف کردنش به دلیل موقعیت نامناسب بسیار سخت است.

جلال جلالی زاده در انتها گفت: با همه این تفاصیل، دولت باید تمام توانش را به کار گیرد تا در یک سال انتهای بتواند با کنترل مسائل و پیگیری مسائل آرامش را به جامعه بازگرداند.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9503

به "جلالی زاده: مجلس یازدهم احتمالاً روی دولت شمشیر بکشد ، چرا مجلس نشینان عملاً کارایی شان را از دست داده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلالی زاده: مجلس یازدهم احتمالاً روی دولت شمشیر بکشد ، چرا مجلس نشینان عملاً کارایی شان را از دست داده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید