حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات دانش بنیان در حوزه علوم شناختی

به گزارش راه ساری، ستاد توسعه علوم شناختی از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه علوم شناختی حمایت می کند.

حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات دانش بنیان در حوزه علوم شناختی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، با هدف تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی و نیز توسعه و گسترش دانش علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی، حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت ­های دانش بنیان در حوزه علوم شناختی یکی از سیاست های راهبردی ستاد توسعه علوم شناختی است.

تمرکز بر تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص و همچنین تجهیز آزمایشگاهها و آماده­سازی ابزارها و زیرساخت­های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی یکی از وظایف اصلی ستاد توسعه علوم شناختی است و این امر به عنوان یک اولویت در راهبرد این ستاد جایگاه ویژه­ای دارد.

کارشناسان گروه پژوهش ستاد همواره تلاش می­کنند با حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت­ های دانش بنیان در حوزه علوم شناختی و با توجه به سیاست­های کلی ستاد، بازدیدها، تعاملات و جلسات متعددی با شرکت­ های مختلف برگزار کنند تا بدین وسیله علاوه بر شناسایی پتانسیل شرکت ­های موجود، نیاز محققان داخل کشور به برخی از تجهیزات حوزه علوم شناختی را مرتفع سازند.

ستاد توسعه علوم شناختی در این رهگذر تلاش می­کند از یک سو سیاست تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد.

به همین دلیل با حمایت­های ستاد در سال­های گذشته و با تعاملی که با بیش از بیست شرکت فعال در حوزه علوم شناختی انجام شد، تاکنون سیزده مرکز درمانی و دانشگاهی به دستگاهها و تجهیزات پیشرفته از جمله سیستم ثبت فعالیت­های الکتریکی مغز (الکتروانسفالوگرام) 64 کاناله، سیستم رهگیر چشمی، دستگاه طیف نگاری کارکردی فروسرخ نزدیک، و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه­ای مجهز شده­اند .

این امر سبب خواهد شد تا با کمک به ارتقای امنیت ملی کشورمان با استفاده از علوم و فناوری های شناختی در عرصه های ملی و بین المللی، بسکمک از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح ­های تحقیقاتی و علمی در داخل کشور ساخته و تامین شده و تلاش­های وسیعی با هدف کاهش وابستگی­ ها و صرفه ­جویی­ های ارزی در این زمینه انجام شود.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4335

به "حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات دانش بنیان در حوزه علوم شناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات دانش بنیان در حوزه علوم شناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید